מעוניינים בייעוץ ראשוני?

אל תחכו, השאירו פרטים ואחזור בהקדם:
  Israel win

  כל זוג טרי חייב ללמוד את זה

  הדרכת הורים הינה  דבר מאוד חשוב לכל זוג טרי שמביא ילד, וגם להורים ותיקים שחווים אתגרים. ככל שלומדים על כך בצעירותו של הילד, כל התגמול והתועלת היוצאים מזה, גדולים יותר. הורים לא נולדים מושלמים. הם עוברים המון תהליכים וניסיון בדרך להפוך להורים טובים, אחראיים ומנוסים. אמנם אפשר לשמוע לעצתם של הורים אחרים שכבר גדלו וחינכו ילדים גדולים לתפארת, אך ניתן להשתתף בסדרת מפגשים לייעוץ הורים של שושי הרשקו, מנחת הורים פרטנית וקבוצתית. שם תוכלו לקבל ארגז כלים עשיר ויוצא דופן שיסייע לכם להתמודד מול אתגרי הצמיחה והגדילה של ילדכם.

  הדרכת הורים – מה לומדים שם

  • מהותו של חינוך, בעיקר בזמן החדש – איך להיות הורה מעולה זה שיעור שלא מלמדים בבתי ספר. אף אחד לא באמת יודע להגיד מה זה הורה “טוב”. אבל ברור שניתן לבחון התקדמות והשתפרות בגישה של ההורה לילד. במסגרת ההדרכה של שושי הרשקו, נלמד את כל היסודות החשובים שהופכים אותנו להורים טובים יותר ולמחנכים טבעיים ראויים לילדינו.
  • איך לפנות אל הילד – במסגרת המפגשים נלמד איך למעשה מדברים אל הילד בצורה שהוא ישתף פעולה וירצה לפעול יחד איתנו. אנו חיים בדור בו הילדים מתקוממים ועושים מה שהם רוצים. חשוב למצוא שפה משותפת ולגרום לילד להקשיב ולשתף פעולה.
  • הצבת גבולות – עניין חשוב ביותר הוא להציב גבולות לילד תמיד. לערך של הצבת גבולות ישנה חשיבות גדולה בבגרותו האישית והתפתחותו של הילד במיוחד לקראת ההתבגרות שלו ובהתערות שלו עם החברה.
  • הכרה של הילד – במפגשים נלמד להכיר את כל צדדיו וצרכיו של הילד, ברמה שלא הכרנו קודם לכן. ניתן דגשים על היבטים מסוימים שאולי לא ראינו לפני כן. באמצעות ארגז הכלים וסל המיומנות שנצבור, נמצא עוד ערוצים בהם יהיה ניתן לשפר את חינוך ילדינו.

  סדרת מפגשים פרטניים

  אם אתם מעוניינים להשתתף בסדרת מפגשים פרטניים או קבוצתיים של שושי הרשקו, זה הזמן להירשם. שושי בעלת ידע עשיר בכל הנוגע לחינוך ילדים והדרכת הורים להורות טובה יותר. היא עורכת מפגשים פרטניים עם הורים ופותחים שם את הכול על חינוך הילדים ועלינו כהורים. ניתן גם לערוך מפגשים קבוצתיים שם נלמד להכיר צורות הורות שונות.

  לפגישת ייעוץ ראשונית

  השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

   הסרטונים שלי

   לכל הסרטונים

   שאלות נפוצות - אתם שואלים אני עונה

   יועצת הורים וזוגיות

   אנחנו פשוט רבים על כל דבר, שני עולמות שונים שפשוט לא מתחברים. רציתי שנלך לייעוץ זוגי בצפון והוא לא מאמין בטיפול. אני לא יודעת מה לעשות, אולי עדיף כבר לפרק?
   כשאנו לא מרגישים טוב אנחנו הולכים להיבדק אצל הרופא או כשיש לנו דילמות פיננסיות אנחנו מתייעצים עם בנקאי.
   מסיים יום עבודה עמוס ומחכה להגיע הביתה. עד שסוף סוף אני מגיע, אני נכנס הביתה ומצטער שנכנסתי. כל המטבח מלוכלך, הסירים על השיש, הכלים בכיור והיא פשוט יושבת בסלון רואה טלוויזיה עם הילדים. חשוב לי לאכול ארוחת ערב במטבח מסודר ונקי ונדמה לי שלא אכפת לה בכלל ממה שחשוב לי או שהיא פשוט משאירה הכל לי. זה מוציא אותי מדעתי! מה עליי לעשות?
   מכאן הדרך קצרה. ריבים, צעקות, מילים לא יפות ובקיצור מהומת אלוהים שלא נזכור איך התחילה. מהומה שנמשכת ימים ואף שבועות. כל צד עם האגו שלו לפניו ולא מוכן לשמוע שום דבר אחר. אנרגיית החיים בבית משתנה- קמים בבוקר כעוסים, חוזרים כעוסים והילדים סופגים את הכל. האם זה מה שחלמנו עליו כשהקמנו בית משותף? איך חוזרים אחורה ממילים שחותכות קדימה?
   "הבת שלי בת 3 והיום אמרה שהיא כבר ילדה גדולה ולא צריכה מוצץ. כבר שמחנו ובאמת ערכנו טקס פרידה. הכל היה טוב ויפה עד שהגיע הזמן לישון. צרחות אימים ותחנונים שהמוצץ יחזור. מה עליי לעשות עכשיו, לתת או לא?"

   גמילה ממוצץ היא תהליך מורכב עבור הילד אך עוד יותר עבור הוריו. כיצד אנו מגיבים לכך? האם להיכנע לקושי של הילד או לא?

   הבכי של הילד אוטומטית מכניס אותנו ללחץ לספק לו באופן מידי את מה שיקל עליו, אך האם זה מה שהוא באמת צריך?

   אם הילד מראה סימנים שהוא לא בשל לתהליך או כי אתם מרגישים שאינכם פנויים אליו - אל תתחילו אותו. ומרגע שהתחלתם, לא להסתובב לאחור.

   יש חשיבות רבה לאופן שבו ההורים מתפקדים בתהליך הגמילה והצלחתו תלויה בהם אפילו במידה רבה יותר מאשר שהוא תלוי בילד.

   בהדרכת הורים לגיל הרך אנו נבין כיצד לעזור לילד להכיל את התהליך, להבין את הקושי ולעודד אותו בגאווה על היכולת שלו לצלוח את התהליך. כל ילד כמובן יגיב אחרת ולכן בהדרכת הורים לגיל הרך אנו נבין את צרכיו של הילד ומשם נוכל לבנות תוכנית המתאימה לו.

   כפי שאתם מתמודדים עם התהליך- כך הילד יראה וידע כיצד להתמודד בצורה הטובה ביותר.
   דילוג לתוכן