מעוניינים בייעוץ ראשוני?

אל תחכו, השאירו פרטים ואחזור בהקדם:
  Israel win

  יעוץ ואימון זוגי

  “והם חיו באושר ובעושר עד עצם היום הזה…”. אין ילדה שלא ייחלה ליום בו היא תמצא את האביר על הסוס הלבן, שניהם ירכבו יחד אל עבר השקיעה, שרויים באהבת אמת לנצח נצחים. במשך שנים, אנחנו מחפשים את האדם הנכון ביותר עבורנו, זה שישלים אותנו, שיכיל אותנו. ורגע אחרי אנחנו מתעוררים מהחלום ומגלים שהאדם הנכון שבחרנו, הקרוב ביותר אלינו, הוא גם הרחוק ביותר. חוסר אמון, שחיקה, האשמות, כעסים, מחסור באינטימיות, פערים ועוד הרבה אחרים הם רק חלק מבעיות הנפוצות בזוגיות, אך הם אינם גזירת גורל.

  שושי הרשקו, מדריכת הורים ומתמחה בייעוץ זוגיות מתארת סיפור זוגיות מוכר על ספת הטיפולים: תחילתה של מערכת יחסים. בני הזוג מאוהבים מעל הראש ומרגישים “שלמים”, שבן הזוג מבין ודומה להם, וגם אם ישנה שונות היא נפתרת בקלות – “הפכים נמשכים”.

  אך לפני שהגענו לאותה הזוגיות, חשוב לזכור כי היינו אנשים אינדיבידואלים בעלי תכונות שונות, השקפות ואמונות. לכל אחד יש את הצרכים שהוא מגיע איתם, ערכים בהם הוא מאמין, ציפיות וחסכים. כל אלו מרכיבים את האדם להיות אותו אדם.

  השוני בין בני הזוג לצד העידן המודרני התובעני ואירועי החיים מרחיבים את הפער וחושפים קונפליקטים ומשברים שהקשר הזוגי לא ראה בתחילתו.

  איך מנהלים זוגיות בה כל צד רואה את העולם אחרת? מהי זוגיות נכונה וכיצד מתקנים את היחסים?

  מפגשי ייעוץ זוגיות, למי זה מתאים?

  שושי הרשקו, מדריכת הורים וזוגיות בוגרת לימודי הורות מטעם מכון אדלר, מציעה ייעוץ זוגיות לזוגות אשר מרגישים כי הפער ביניהם אינו ניתן לגישור, בעל קונפליקטים אשר חוזרים על עצמם ללא שום פתרון.

  מפגשים עם שושי, גורם מקצועי מוסמך בתחום ייעוץ זוגיות מתאימים לכל שלב בקשר הזוגי- שלב טרום הנישואין בו בני הזוג מעלים חששות ובעיות לפני מיסוד הקשר, במהלך חיי הנישואין, בניית בית משפחה וזוגות העומדים בפני פרידה או גירושים.

  במפגשי ייעוץ זוגיות המלצות הן חשובות. מומלץ למצוא מפגשים שנעשים במגוון פלטפורמות נוחות: פגישת ייעוץ בקליניקה או באמצעות שיחת וידאו. בנוסף ניתן להירשם לסדנאות והרצאות בנושאים שונים בתחום הזוגיות וההורות אשר מועברות על ידי שושי תוך מתן כלים להתמודדות בעת משברים וסיטואציות שונות כאשר נתקלים בהם.

  אם אחד מבני הזוג איננו מעוניין להגיע לייעוץ זוגיות?

  כולנו יודעים כי לטנגו, אכן צריך שניים. בכל הנוגע לבעיות בזוגיות אכן ההעדפה היא להגיע למפגש ייעוץ זוגיות הכולל את שני בני הזוג וזאת בכדי לפגוש בדפוסי התקשורת, להעמיק אל שורש הבעיות, ליצור מרחב פתוח המאפשר לא רק הקשבה של היועץ, אלא גם של בן הזוג עצמו ולדבר בכנות ללא ביקורת וללא מחסום.

  יחד עם זאת, אם אחד מהצדדים אינו מוכן לקחת חלק בייעוץ זוגיות, ישנה אופציה גם לייעוץ זוגיות אישי המתייחס בעיקר למערכת הזוגית על פי תפיסתו של הצד המתייעץ. לרוב כאשר אחד מבני הזוג לוקח אחריות על הזוגיות ופונה לייעוץ זוגיות כשהוא מראה על שינוי התנהגות ותפיסה, גורם לצד השני להבין את חשיבות המפגשים ולחבור למפגשים.

  שאלות ותשובות על ייעוץ זוגיות עם שושי הרשקו

  + “כל שישי אותו הסיפור. עד שיש יום חופש אני מציע לה לצאת, שנפגוש חברים, אפילו הליכה סתמית בים. היא אף פעם לא רוצה, מעדיפה תמיד להישאר בבית מול הטלוויזיה. היא לא מבינה את הצרכים שלי ולא מעוניינת בבילוי איתי. אני תוהה לעצמי אם זה בגללי. מה עליי לעשות?”

  • ככל שאנו גדלים, גם בתוך המערכת הזוגית, אנחנו מתרגלים. מתרגלים לחיים המשותפים, מתרגלים לחיים המעייפים וכמובן לחיים הזוגיים. חשוב לבחון את המערכת הזוגית ולשאול את עצמנו – האם מדובר בדפוס החוזר על עצמו? לרוב אנו מניחים שהתנהגות ומילים נובעות מצרכים רגשיים, אמונות ותפיסת העולם של האדם. איך שאני רואה מהי זוגיות, מהי אהבה ומהי תחזוקת יחסים, לא בהכרח תהיה אותה הדרך בה אדם אחר רואה זאת. לכן, יש להבין מהם הצרכים הרגשיים שלנו שאינם מקבלים מענה. האם הם באמת ברורים? נסו לבטא אותם בצורה ברורה על מנת להביא אותם לתשומת לב בן/בת הזוג.

  לא הצלחתם לעשות זאת? מרגישים כי הוא/היא לא מקשיבים לכם? ייעוץ זוגיות עם שושי הרשקו יפתח לכם צוהר המוביל למרחב פתוח ובטוח לחשוף את שעל ליבכם ולעשות את השינוי שייחלתם לו.

  + “אני רק מגיעה הביתה ואני מגלה הרים של כביסה, כלים בכיור, אוכל שצריך להכין לילדים והוא במסכים שלו. מחכה למשרתת שתגיע הביתה ותדאג להכל בינתיים שהוא נח בכורסא ורואה טלוויזיה. אני מותשת! מה עושים?”

  • גם אם הדבר איננו נראה לעין, גם בזוגיות ניתנה לנו אופציית הבחירה. גם כאשר אנו חושבים שאי אפשר אחרת, ניתנה לנו ההזדמנות לבחור. איך הסיטואציה הזאת בדרך כלל נגמרת? משבר שבסופו שתיקה רועמת המשליכה על כלל בני הבית, ביניהם הילדים.

  מה עוד אפשר לבחור? נוכל לבחור להגיב אחרת, להתייחס אחרת, להסביר אחרת. לפעמים אנחנו חושבים שכולם יודעים מהן הציפיות שלנו ונוכחים לגלות שלא.

  אם אתם כל הזמן בודקים מה חסר או מטיחים האשמות רבות וכן חשים כי לא מתייחסים אליכם כראוי בזוגיות, ייתכן כי אתם מתגוננים יתר על המידה.

  ייעוץ זוגיות עם שושי הרשקו יסייע לבני הזוג לערוך תיאום ציפיות, לבצע הבנה משותפת עבור הסיטואציה וליצור דפוסי התנהגות חדשים המוסכמים על בני הזוג.

  לפגישת ייעוץ ראשונית

  השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

   הסרטונים שלי

   לכל הסרטונים

   שאלות נפוצות - אתם שואלים אני עונה

   יועצת הורים וזוגיות

   אנחנו פשוט רבים על כל דבר, שני עולמות שונים שפשוט לא מתחברים. רציתי שנלך לייעוץ זוגי בצפון והוא לא מאמין בטיפול. אני לא יודעת מה לעשות, אולי עדיף כבר לפרק?
   כשאנו לא מרגישים טוב אנחנו הולכים להיבדק אצל הרופא או כשיש לנו דילמות פיננסיות אנחנו מתייעצים עם בנקאי.
   מסיים יום עבודה עמוס ומחכה להגיע הביתה. עד שסוף סוף אני מגיע, אני נכנס הביתה ומצטער שנכנסתי. כל המטבח מלוכלך, הסירים על השיש, הכלים בכיור והיא פשוט יושבת בסלון רואה טלוויזיה עם הילדים. חשוב לי לאכול ארוחת ערב במטבח מסודר ונקי ונדמה לי שלא אכפת לה בכלל ממה שחשוב לי או שהיא פשוט משאירה הכל לי. זה מוציא אותי מדעתי! מה עליי לעשות?
   מכאן הדרך קצרה. ריבים, צעקות, מילים לא יפות ובקיצור מהומת אלוהים שלא נזכור איך התחילה. מהומה שנמשכת ימים ואף שבועות. כל צד עם האגו שלו לפניו ולא מוכן לשמוע שום דבר אחר. אנרגיית החיים בבית משתנה- קמים בבוקר כעוסים, חוזרים כעוסים והילדים סופגים את הכל. האם זה מה שחלמנו עליו כשהקמנו בית משותף? איך חוזרים אחורה ממילים שחותכות קדימה?
   "הבת שלי בת 3 והיום אמרה שהיא כבר ילדה גדולה ולא צריכה מוצץ. כבר שמחנו ובאמת ערכנו טקס פרידה. הכל היה טוב ויפה עד שהגיע הזמן לישון. צרחות אימים ותחנונים שהמוצץ יחזור. מה עליי לעשות עכשיו, לתת או לא?"

   גמילה ממוצץ היא תהליך מורכב עבור הילד אך עוד יותר עבור הוריו. כיצד אנו מגיבים לכך? האם להיכנע לקושי של הילד או לא?

   הבכי של הילד אוטומטית מכניס אותנו ללחץ לספק לו באופן מידי את מה שיקל עליו, אך האם זה מה שהוא באמת צריך?

   אם הילד מראה סימנים שהוא לא בשל לתהליך או כי אתם מרגישים שאינכם פנויים אליו - אל תתחילו אותו. ומרגע שהתחלתם, לא להסתובב לאחור.

   יש חשיבות רבה לאופן שבו ההורים מתפקדים בתהליך הגמילה והצלחתו תלויה בהם אפילו במידה רבה יותר מאשר שהוא תלוי בילד.

   בהדרכת הורים לגיל הרך אנו נבין כיצד לעזור לילד להכיל את התהליך, להבין את הקושי ולעודד אותו בגאווה על היכולת שלו לצלוח את התהליך. כל ילד כמובן יגיב אחרת ולכן בהדרכת הורים לגיל הרך אנו נבין את צרכיו של הילד ומשם נוכל לבנות תוכנית המתאימה לו.

   כפי שאתם מתמודדים עם התהליך- כך הילד יראה וידע כיצד להתמודד בצורה הטובה ביותר.
   דילוג לתוכן