מעוניינים בייעוץ ראשוני?

אל תחכו, השאירו פרטים ואחזור בהקדם:
  Israel win

  החשיבות של הדרכה מגיל קטן

  אם יש לכם ילדים קטנים המאמר הזה הוא עבורכם. הדרכת הורים לגיל הרך יכולה להתאים לכם. מי מאתנו שיש לו ילדים מכיר היטב את הקשיים, ההתמודדויות והאתגרים שהגיל הרך מזמן – שובבות, חוסר הקשבה ואי עמידה בציפיות שלנו ההורים זה רק חלק מהדברים שהם חווים מדי יום בהרבה מאוד מובנים. הורים רבים מנסים בכל דרך לגרום לילדים שלהם להקשיב להם בכל מני דרכים יצירתיות, וגם לפעמים מה שנראה בעיניהם דבר מושך לא בהכרח כזה. על מנת לדעת איך לפנות ולגשת אל הילדים הקטנים, צריך לעבור את הדרכת ההורים של שושי הרשקו, מנחת ומדריכת הורים לחינוך ילדים.

  הדרכת הורים לגיל הרך – עד כמה זה חשוב

  • החינוך בתקופת הגיל הרך זה אחד הדברים החשובים ביותר בחייו של הילד. אז הוא לומד את כל היסודות של חיי האדם. הוא לומד ללכת, לדבר, ליצור קשר עם אנשים ברמת השיח ועוד. הילד מפתח את אישיותו בשנים אלה עד גיל שש בערך. אפשר לדמות את זה לאבן הגדולה והתחתונה ביותר של פירמידה, עליה נשען כל המבנה. אם הוא בנוי טוב, יציב וחזק, כל המבנה שגדל על גביו יהיה חזק ואיתן.
  • גם ההורים הכי עדינים, מכילים ומתחשבים, יכולים לאבד עשתונות לפעמים מההתנהגות של הילדים. הרי אין שום דבר שבעולם שבאמת מכין אותם לדבר האמיתי, עד שהוא קורה בשטח. לגדל ילד כולל בתוכו כל כך הרבה מפגשים שאי אפשר באמת להיות ערוך ומוכן לכולם דרך ספרים. לכן, הדבר הכי טוב שאפשר לעשות, זה ללמוד ולהשתפר תוך כדי דרך הדרכת הורים לגיל הרך.
  • במסגרת הדרכת ההורים, לומדים להכיר את עולמם של הילדים מנקודת מבט שונה שלנו ההורים המבוגרים. אנחנו לומדים להכיר אותם דרך העיניים שלהם ותוך כדי תנועה למצוא דרכים לשפר את הקשר שלנו איתם.

  מדריכים ילדים טוב יותר

  אם אתם מעוניינים להירשם לקורס הדרכת הורים של שושי הרשקו, אתם יותר ממוזמנים. לשושי ידע מקצועי עשיר וניסיון רב שנים בהדרכת הורים וייעוץ זוגות מכל הארץ. רק אתם יכולים לשנות את חייהם של הילדים שלכם לטובה. חינוך בתקופת הגיל הרך נותנת לכם הזדמנות של פעם בחיים עבורכם ועבור ילדיכם. נצלנו אותה.

  לפגישת ייעוץ ראשונית

  השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

   הסרטונים שלי

   לכל הסרטונים

   שאלות נפוצות - אתם שואלים אני עונה

   יועצת הורים וזוגיות

   אנחנו פשוט רבים על כל דבר, שני עולמות שונים שפשוט לא מתחברים. רציתי שנלך לייעוץ זוגי בצפון והוא לא מאמין בטיפול. אני לא יודעת מה לעשות, אולי עדיף כבר לפרק?
   כשאנו לא מרגישים טוב אנחנו הולכים להיבדק אצל הרופא או כשיש לנו דילמות פיננסיות אנחנו מתייעצים עם בנקאי.
   מסיים יום עבודה עמוס ומחכה להגיע הביתה. עד שסוף סוף אני מגיע, אני נכנס הביתה ומצטער שנכנסתי. כל המטבח מלוכלך, הסירים על השיש, הכלים בכיור והיא פשוט יושבת בסלון רואה טלוויזיה עם הילדים. חשוב לי לאכול ארוחת ערב במטבח מסודר ונקי ונדמה לי שלא אכפת לה בכלל ממה שחשוב לי או שהיא פשוט משאירה הכל לי. זה מוציא אותי מדעתי! מה עליי לעשות?
   מכאן הדרך קצרה. ריבים, צעקות, מילים לא יפות ובקיצור מהומת אלוהים שלא נזכור איך התחילה. מהומה שנמשכת ימים ואף שבועות. כל צד עם האגו שלו לפניו ולא מוכן לשמוע שום דבר אחר. אנרגיית החיים בבית משתנה- קמים בבוקר כעוסים, חוזרים כעוסים והילדים סופגים את הכל. האם זה מה שחלמנו עליו כשהקמנו בית משותף? איך חוזרים אחורה ממילים שחותכות קדימה?
   "הבת שלי בת 3 והיום אמרה שהיא כבר ילדה גדולה ולא צריכה מוצץ. כבר שמחנו ובאמת ערכנו טקס פרידה. הכל היה טוב ויפה עד שהגיע הזמן לישון. צרחות אימים ותחנונים שהמוצץ יחזור. מה עליי לעשות עכשיו, לתת או לא?"

   גמילה ממוצץ היא תהליך מורכב עבור הילד אך עוד יותר עבור הוריו. כיצד אנו מגיבים לכך? האם להיכנע לקושי של הילד או לא?

   הבכי של הילד אוטומטית מכניס אותנו ללחץ לספק לו באופן מידי את מה שיקל עליו, אך האם זה מה שהוא באמת צריך?

   אם הילד מראה סימנים שהוא לא בשל לתהליך או כי אתם מרגישים שאינכם פנויים אליו - אל תתחילו אותו. ומרגע שהתחלתם, לא להסתובב לאחור.

   יש חשיבות רבה לאופן שבו ההורים מתפקדים בתהליך הגמילה והצלחתו תלויה בהם אפילו במידה רבה יותר מאשר שהוא תלוי בילד.

   בהדרכת הורים לגיל הרך אנו נבין כיצד לעזור לילד להכיל את התהליך, להבין את הקושי ולעודד אותו בגאווה על היכולת שלו לצלוח את התהליך. כל ילד כמובן יגיב אחרת ולכן בהדרכת הורים לגיל הרך אנו נבין את צרכיו של הילד ומשם נוכל לבנות תוכנית המתאימה לו.

   כפי שאתם מתמודדים עם התהליך- כך הילד יראה וידע כיצד להתמודד בצורה הטובה ביותר.
   דילוג לתוכן