מעוניינים בייעוץ ראשוני?

אל תחכו, השאירו פרטים ואחזור בהקדם:
  Israel win

  קורס להורים לתינוקות

  הורים נכנסים לתפקיד בבת אחת ובלי כל הוראות הפעלה כיצד יש לנהוג ומה יש לעשות ומוצאים את עצמם מבולבלים. בגיל הרך הילד מתפתח בקצב מסחרר, בכל יום כמעט יש שינויים ומה שהיה נכון לאתמול לא בהכרח יהיה נכון להיום. הגמישות והסתגלנות שצריכים לגלות הורים בחודשים הראשונים ואף בשנים הראשונות היא רבה. הדרכת הורים לגיל הרך תיתן להורים את היכולת להיות מוכנים למצבים שונים, לדעת כיצד נכון להגיב, איך לנהוג מול הילד ואפילו התינוק בגובה העיניים ברמה המתאימה כמובן. ככל שהילד מתפתח המורכבות גדלה. הצרכים הרגשיים שלו גדלים ומשתנים וגם יכולותיו להביע את עצמו. הדרכת הורים תעשה סדר בדברים ותיתן לכם ההורים כלים וגם ביטחון בעצמכם שהוא חשוב מאוד במיוחד להורים צעירים.

  הדרכת הורים לגיל הרך כדי לא לנהוג בתחושת אשמה

  אם בעבר הורים הצורך בהישרדות ובעבודה קשה פטר הורים רבים מתחושת אשמה שהם מקדישים פחות זמן ואנרגיה לילד  כי הם עובדים קשה כדי לתת לילדים כל שנדרש מבחינה חומרית, היום הדברים אינם כך. הורים רבים מנהלים קריירות ועובדים שעות רבות אך עושים זאת תוך שהם מרגישים אשמה לאורך כל הדרך ולכן מציבים פחות  גבולות ויש רצון לפצות את הילד כל הזמן. הדבר יוצר בהמשך בעיות שההתמודדות איתן לא קלה. הדרכת הורים מורידה מהורים רבים את האשמה שהם נושאים עליהם, מלמדת אותם כיצד לתת לילד את מה שהוא זקוק לו גם אם בשעות פנויות מעטות וכיצד לא לוותר על סמכות והצבת גבולות.

  כיצד לבחור את המקום להדרכת הורים?

  חשוב לבחור היטב את המקום בו תעברו הדרכת הורים  וגם לכל גיל אחר. הורות היא אחריות כבדת משקל בה ההורה צריך לבחור היטב איך לנהוג. לכן, ההחלטה לעבור הדרכת הורים היא כבר החלטה מבורכת. מעבר לכך חשוב לבחור מדריך הורים שיהיה בעל ניסיון רב בהדרכת הורים בכלל ובטווח הגיל הרלוונטי לכם בפרט. חשוב לבדוק שהמדריך עבר הכשרה פורמלית לכך ולא עוסק בתחום על סמך ניסיונו כהורה. כדאי גם לקבל המלצות ולהתרשם מן המדריך קודם, עד כמה אתם מרגישים חיבור לגישה שלו ובכלל אליו כאדם.

  שושי הרשקו היא מדריכת הורים מוסמכת ובעלת ניסיון רב. היא מלווה ומייעצת להורים לילדים בכל הגילאים וגם מעבירה סדנאות והרצאות. מוזמנים ליצור קשר.

  לפגישת ייעוץ ראשונית

  השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

   הסרטונים שלי

   לכל הסרטונים

   שאלות נפוצות - אתם שואלים אני עונה

   יועצת הורים וזוגיות

   אנחנו פשוט רבים על כל דבר, שני עולמות שונים שפשוט לא מתחברים. רציתי שנלך לייעוץ זוגי בצפון והוא לא מאמין בטיפול. אני לא יודעת מה לעשות, אולי עדיף כבר לפרק?
   כשאנו לא מרגישים טוב אנחנו הולכים להיבדק אצל הרופא או כשיש לנו דילמות פיננסיות אנחנו מתייעצים עם בנקאי.
   מסיים יום עבודה עמוס ומחכה להגיע הביתה. עד שסוף סוף אני מגיע, אני נכנס הביתה ומצטער שנכנסתי. כל המטבח מלוכלך, הסירים על השיש, הכלים בכיור והיא פשוט יושבת בסלון רואה טלוויזיה עם הילדים. חשוב לי לאכול ארוחת ערב במטבח מסודר ונקי ונדמה לי שלא אכפת לה בכלל ממה שחשוב לי או שהיא פשוט משאירה הכל לי. זה מוציא אותי מדעתי! מה עליי לעשות?
   מכאן הדרך קצרה. ריבים, צעקות, מילים לא יפות ובקיצור מהומת אלוהים שלא נזכור איך התחילה. מהומה שנמשכת ימים ואף שבועות. כל צד עם האגו שלו לפניו ולא מוכן לשמוע שום דבר אחר. אנרגיית החיים בבית משתנה- קמים בבוקר כעוסים, חוזרים כעוסים והילדים סופגים את הכל. האם זה מה שחלמנו עליו כשהקמנו בית משותף? איך חוזרים אחורה ממילים שחותכות קדימה?
   "הבת שלי בת 3 והיום אמרה שהיא כבר ילדה גדולה ולא צריכה מוצץ. כבר שמחנו ובאמת ערכנו טקס פרידה. הכל היה טוב ויפה עד שהגיע הזמן לישון. צרחות אימים ותחנונים שהמוצץ יחזור. מה עליי לעשות עכשיו, לתת או לא?"

   גמילה ממוצץ היא תהליך מורכב עבור הילד אך עוד יותר עבור הוריו. כיצד אנו מגיבים לכך? האם להיכנע לקושי של הילד או לא?

   הבכי של הילד אוטומטית מכניס אותנו ללחץ לספק לו באופן מידי את מה שיקל עליו, אך האם זה מה שהוא באמת צריך?

   אם הילד מראה סימנים שהוא לא בשל לתהליך או כי אתם מרגישים שאינכם פנויים אליו - אל תתחילו אותו. ומרגע שהתחלתם, לא להסתובב לאחור.

   יש חשיבות רבה לאופן שבו ההורים מתפקדים בתהליך הגמילה והצלחתו תלויה בהם אפילו במידה רבה יותר מאשר שהוא תלוי בילד.

   בהדרכת הורים לגיל הרך אנו נבין כיצד לעזור לילד להכיל את התהליך, להבין את הקושי ולעודד אותו בגאווה על היכולת שלו לצלוח את התהליך. כל ילד כמובן יגיב אחרת ולכן בהדרכת הורים לגיל הרך אנו נבין את צרכיו של הילד ומשם נוכל לבנות תוכנית המתאימה לו.

   כפי שאתם מתמודדים עם התהליך- כך הילד יראה וידע כיצד להתמודד בצורה הטובה ביותר.
   דילוג לתוכן