מעוניינים בייעוץ ראשוני?

אל תחכו, השאירו פרטים ואחזור בהקדם:
  Israel win

  מחפשים ייעוץ להורים בצפון?

  אם בעבר חיי ההורים היו קלים יותר במידה מסוימת, יחסי כוחות הורים- ילדים היו ברורים כך שילד אמור פשוט לציית, היום דברים נראים אחרת. במשך השנים התגלה שגם אם בטווח המיידי יחסי כוחות אלה היו נוחים (להורים כמובן) הם גרמו לתסכול אצל הילדים, להדחקת דברים ולבעיות שגדלו והתפרצו בהמשך. מניעת מצב זה אומרת עבודה רבה יותר וטיפול בנושאים שצצים באותו רגע מהשורש ולא רק מתן פתרון מהיר לכיבוי שריפות. העובדה שדברים היום אינם שחור או לבן אלא יש הרבה אפור יוצרת אצל הורים רבים בלבול ורצון לקבל כלים רבים יותר להתמודדות. הדרכת הורים בצפון באה לענות על הצרכים שישנם ולתת להורים כלים.

  להתמודד עם אתגרים מורכבים בעזרת הדרכת הורים בצפון

  אם נחזור שוב לעבר, כמה עשרות שנים אחורה, המקצוע מדריך הורים כלל לא היה קיים ואם היו מציגים לסבים ולסבתות של ההורים היום את המקצוע הם היו מגיבים כנראה בגיחוך. מבחינתם הכל פשוט וברור והדור היום רק מסבך את הדברים. ראשית, יתכן שיש בכך משהו. העולם היום מורכב ומסובך הרבה יותר מבחינות מסוימות מהעולם לפני 80 או מאה שנים. הטכנולוגיה המפותחת, התקשורת ועידן השפע הופכים את החינוך וההורות למאתגרים יותר. כך גם השוני בין משפחות, ממשפחות חד הוריות ועד משפחות חד מיניות. הדרכת הורים ובכלל באה לענות על כל הצרכים והשאלות שבהורות, החל מהדברים הבסיסיים המשותפים לכל הורה בכל דור ועד לאתגרים המיוחדים להורים וילדים היום.

  כל גיל וההדרכה שלו

  מעבר לכך שישנם אגרים המיוחדים לתקופה שלנו, ישנם אתגרים האופייניים לכל קבוצת גיל בה נמצאים הילדים, למצבים העולים כתוצאה מהשלב ההתפתחותי של הילד. האתגרים איתם מתמודדים הורים לילדים בגיל הגן שונים מאלה עימם מתמודדים הורים לילדים בבי”ס יסודי או הורים למתבגרים. לכל גיל ישנם מצבים המעוררים שאלות, התלבטויות וגם פתרונות שאינם לרוב פתרונות קסם אלא דורשים עבודה והרבה נכונות להשקעה. באמצעות הדרכת הורים הורים מקבלים הן את הכלים והן את הביטחון בעצמם ובהורות שלהם שהוא חשוב לא פחות.

  שושי הרשקו היא מדריכת הורים בעלת ניסיון רב בתחום. היא עוסקת בו מעל 15 שנה ומסייעת להורים רבים בשלל נושאים. מוזמנים ליצור קשר.

   

  לפגישת ייעוץ ראשונית

  השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

   הסרטונים שלי

   לכל הסרטונים

   שאלות נפוצות - אתם שואלים אני עונה

   יועצת הורים וזוגיות

   אנחנו פשוט רבים על כל דבר, שני עולמות שונים שפשוט לא מתחברים. רציתי שנלך לייעוץ זוגי בצפון והוא לא מאמין בטיפול. אני לא יודעת מה לעשות, אולי עדיף כבר לפרק?
   כשאנו לא מרגישים טוב אנחנו הולכים להיבדק אצל הרופא או כשיש לנו דילמות פיננסיות אנחנו מתייעצים עם בנקאי.
   מסיים יום עבודה עמוס ומחכה להגיע הביתה. עד שסוף סוף אני מגיע, אני נכנס הביתה ומצטער שנכנסתי. כל המטבח מלוכלך, הסירים על השיש, הכלים בכיור והיא פשוט יושבת בסלון רואה טלוויזיה עם הילדים. חשוב לי לאכול ארוחת ערב במטבח מסודר ונקי ונדמה לי שלא אכפת לה בכלל ממה שחשוב לי או שהיא פשוט משאירה הכל לי. זה מוציא אותי מדעתי! מה עליי לעשות?
   מכאן הדרך קצרה. ריבים, צעקות, מילים לא יפות ובקיצור מהומת אלוהים שלא נזכור איך התחילה. מהומה שנמשכת ימים ואף שבועות. כל צד עם האגו שלו לפניו ולא מוכן לשמוע שום דבר אחר. אנרגיית החיים בבית משתנה- קמים בבוקר כעוסים, חוזרים כעוסים והילדים סופגים את הכל. האם זה מה שחלמנו עליו כשהקמנו בית משותף? איך חוזרים אחורה ממילים שחותכות קדימה?
   "הבת שלי בת 3 והיום אמרה שהיא כבר ילדה גדולה ולא צריכה מוצץ. כבר שמחנו ובאמת ערכנו טקס פרידה. הכל היה טוב ויפה עד שהגיע הזמן לישון. צרחות אימים ותחנונים שהמוצץ יחזור. מה עליי לעשות עכשיו, לתת או לא?"

   גמילה ממוצץ היא תהליך מורכב עבור הילד אך עוד יותר עבור הוריו. כיצד אנו מגיבים לכך? האם להיכנע לקושי של הילד או לא?

   הבכי של הילד אוטומטית מכניס אותנו ללחץ לספק לו באופן מידי את מה שיקל עליו, אך האם זה מה שהוא באמת צריך?

   אם הילד מראה סימנים שהוא לא בשל לתהליך או כי אתם מרגישים שאינכם פנויים אליו - אל תתחילו אותו. ומרגע שהתחלתם, לא להסתובב לאחור.

   יש חשיבות רבה לאופן שבו ההורים מתפקדים בתהליך הגמילה והצלחתו תלויה בהם אפילו במידה רבה יותר מאשר שהוא תלוי בילד.

   בהדרכת הורים לגיל הרך אנו נבין כיצד לעזור לילד להכיל את התהליך, להבין את הקושי ולעודד אותו בגאווה על היכולת שלו לצלוח את התהליך. כל ילד כמובן יגיב אחרת ולכן בהדרכת הורים לגיל הרך אנו נבין את צרכיו של הילד ומשם נוכל לבנות תוכנית המתאימה לו.

   כפי שאתם מתמודדים עם התהליך- כך הילד יראה וידע כיצד להתמודד בצורה הטובה ביותר.
   דילוג לתוכן