מעוניינים בייעוץ ראשוני?

אל תחכו, השאירו פרטים ואחזור בהקדם:
  Israel win

  יחסי הורים ומתבגרים

  טיפול בנושא של יחסי הורים ומתבגרים הוא עניין קריטי עבור מי שרוצה לשפר את היחסים עם הילדים. הטיפול מסייע לכונן מערכת יחסים שתישאר יציבה ואוהבת לאורך כל החיים. מדריכת הורים מקצועית כמו שושי הרשקו מציעה הדרכת הורים פרטנית שמתמקדת בנושא של יחסי הורים וילדים בגיל ההתבגרות. היתרון של הדרכת הורים כזו הוא ההתאמה האישית לכל משפחה לפי צרכיה הייחודיים. לכן אל תהססו ופנו לייעוץ מקצועי בנושא.

  שמרו על יחסי הורים ומתבגרים טובים

  מה נותן טיפול בנושא של יחסי הורים ומתבגרים?

  גיל ההתבגרות הוא תקופה מבלבלת ומתישה, אך יש הורים שנוטים לייחס את הבעיות הצצות בה לגיל ולתקופה בלבד. הם יוצאים מנקודת הנחה שבסיום גיל ההתבגרות הבעיות יפתרו בעצמן, גם כשמדובר בהתנהגויות חריפות של המתבגרים וקשיים משמעותיים. לפעמים הם גם מנסים לפתור את הבעיות לבד, מתוך מחשבה שאיש מקצוע חיצוני לעולם לא יוכל להכיר ולהבין את המשפחה כפי שמבינים אלו שחיים בה. למרבה הצער, הרבה פעמים המציאות טופחת על פניהם של הורים אלו. הם מגלים כי בעיות בתחום של יחסי הורים ומתבגרים שצצו במהלך גיל ההתבגרות לא רק שלא חלפו, אלא החמירו. גם הניסיון לפתור את הבעיות לבד לא תמיד צולח ולעיתים אף עושה יותר נזק מתועלת. לעומת זאת, הורים שפונים לטיפול חווים הקלה משמעותית ופתרון של הבעיות הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך. הם מסיימים את תקופת ההתבגרות של הילדים ללא משקעים שמלווים אותם לאחר מכן כל החיים וכל זאת הודות לעובדה כי סמכו על איש מקצוע שיעניק להם כלים טובים יותר להתמודדות עם הגיל הקשה הזה.

  חווים קושי עם הילדים? גשו לייעוץ מקצועי בנוגע ליחסי הורים וילדים בוגרים

  אם אתם חווים את קשיי גיל ההתבגרות אצלכם בבית, אל תהיו מההורים האלו שמזניחים את הבעיות או מטאטאים אותן מתחת לשטיח בתקווה שייעלמו לבד. טיפול מקצועי בנושא של יחסי הורים ומתבגרים יעלה את איכות החיים שלכם ושל הילדים ויהפוך את המשפחה שלכם למתקשרת ושמחה. פנו לקליניקה של שושי הרשקו ותוכלו לשים סוף למועקה והלחצים של התמודדות עם ילדים מתבגרים.

   

  לפגישת ייעוץ ראשונית

  השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

   הסרטונים שלי

   לכל הסרטונים

   שאלות נפוצות - אתם שואלים אני עונה

   יועצת הורים וזוגיות

   אנחנו פשוט רבים על כל דבר, שני עולמות שונים שפשוט לא מתחברים. רציתי שנלך לייעוץ זוגי בצפון והוא לא מאמין בטיפול. אני לא יודעת מה לעשות, אולי עדיף כבר לפרק?
   כשאנו לא מרגישים טוב אנחנו הולכים להיבדק אצל הרופא או כשיש לנו דילמות פיננסיות אנחנו מתייעצים עם בנקאי.
   מסיים יום עבודה עמוס ומחכה להגיע הביתה. עד שסוף סוף אני מגיע, אני נכנס הביתה ומצטער שנכנסתי. כל המטבח מלוכלך, הסירים על השיש, הכלים בכיור והיא פשוט יושבת בסלון רואה טלוויזיה עם הילדים. חשוב לי לאכול ארוחת ערב במטבח מסודר ונקי ונדמה לי שלא אכפת לה בכלל ממה שחשוב לי או שהיא פשוט משאירה הכל לי. זה מוציא אותי מדעתי! מה עליי לעשות?
   מכאן הדרך קצרה. ריבים, צעקות, מילים לא יפות ובקיצור מהומת אלוהים שלא נזכור איך התחילה. מהומה שנמשכת ימים ואף שבועות. כל צד עם האגו שלו לפניו ולא מוכן לשמוע שום דבר אחר. אנרגיית החיים בבית משתנה- קמים בבוקר כעוסים, חוזרים כעוסים והילדים סופגים את הכל. האם זה מה שחלמנו עליו כשהקמנו בית משותף? איך חוזרים אחורה ממילים שחותכות קדימה?
   "הבת שלי בת 3 והיום אמרה שהיא כבר ילדה גדולה ולא צריכה מוצץ. כבר שמחנו ובאמת ערכנו טקס פרידה. הכל היה טוב ויפה עד שהגיע הזמן לישון. צרחות אימים ותחנונים שהמוצץ יחזור. מה עליי לעשות עכשיו, לתת או לא?"

   גמילה ממוצץ היא תהליך מורכב עבור הילד אך עוד יותר עבור הוריו. כיצד אנו מגיבים לכך? האם להיכנע לקושי של הילד או לא?

   הבכי של הילד אוטומטית מכניס אותנו ללחץ לספק לו באופן מידי את מה שיקל עליו, אך האם זה מה שהוא באמת צריך?

   אם הילד מראה סימנים שהוא לא בשל לתהליך או כי אתם מרגישים שאינכם פנויים אליו - אל תתחילו אותו. ומרגע שהתחלתם, לא להסתובב לאחור.

   יש חשיבות רבה לאופן שבו ההורים מתפקדים בתהליך הגמילה והצלחתו תלויה בהם אפילו במידה רבה יותר מאשר שהוא תלוי בילד.

   בהדרכת הורים לגיל הרך אנו נבין כיצד לעזור לילד להכיל את התהליך, להבין את הקושי ולעודד אותו בגאווה על היכולת שלו לצלוח את התהליך. כל ילד כמובן יגיב אחרת ולכן בהדרכת הורים לגיל הרך אנו נבין את צרכיו של הילד ומשם נוכל לבנות תוכנית המתאימה לו.

   כפי שאתם מתמודדים עם התהליך- כך הילד יראה וידע כיצד להתמודד בצורה הטובה ביותר.
   דילוג לתוכן