מעוניינים בייעוץ ראשוני?

אל תחכו, השאירו פרטים ואחזור בהקדם:
  Israel win

  קבוצות הדרכה בנושא הורות

  בכל מקצוע בו אנו בוחרים אנו לומדים אותו, עוברים הכשרה מקיפה שלו ואף  בחלק מהתחומים מתנסים בו במסגרת סטאז’ לפני שמקבלים את החותמת הרשמית שאנו אכן כשירים ומוכנים לעסוק בו. ישנו תחום בו אף אחד לא באמת מכשיר אותנו לעסוק בו, שאנו מקבלים שברי מידע מכאן ומכאן ובעיקר מסתמכים על האינטואיציה שלנו ועל למידה (לחיוב או לשלילה) ממודלים שהיו לנו בעניין. אנו מדברים על הורות. להיות הורה הוא מקצוע לכל דבר. האחריות המוטלת על כתפיו של הורה מורגשת לא רק כשהילד קטן ויש לדאוג לו במובן הפיזי ביותר אלא גם שנים אח”כ. קורסים או התייעצות עם מנחת הורים ללא ספק נותנים להורים (וגם לסבים וסבתות) עוד כלים להתמודד עם סיטואציות שעימן צריך הורה להתמודד.

  מנחת הורים להנחיה ותמיכה גם במצבי קיצון

  אנו חיים במדינה בה דברים לא צפויים מתרחשים כל הזמן. מלחמת חרבות ברזל ללא ספק גרמה לרבים, ולא רק ביישובי העוטף שחוו את הדברים באופן הקיצוני והגרוע ביותר אלא בכל רחבי הארץ, לטלטלה רבה, כולל כמובן של הילדים. הורים רבים לא יודעים כיצד לתווך מצבים אלה לילדיהם אשר חווים את האווירה הכבדה שישנה, שומעים רסיסי מידע כשאלה ילדים קטנים, או נחשפים למידע באופן רחב, כולל מידע כוזב, כשהם כבר גדולים יותר. התייעצות עם מנחה המומחית בהתמודדות גם עם מצבים אלה תיתן לכם ההורים יותר שקט ואפשרות לתווך את המצב לילדיכם ברמה המתאימה להם.

  לבחור את צורת ההנחיה המתאימה לכם ביותר

  הנחיית הורים היא תחום ההולך ומתפתח וככל שעובר הזמן ישנה הבנה ברורה עד כמה הוא חשוב ומשמעותי, ועד כמה הוא מאפשר להורים להתמודד טוב יותר עם מצבים שונים הקשורים לגידול וחינוך הילדים, החל מהמצבים היומיומיים ביותר ועד מצבי לא צפויים וקיצוניים כפי שהזכרנו. ככל שהתחום מתפתח עומדות בפני ההורים אפשרויות שונות. ניתן לעבור קורס הורות באופן קבוצתי בו ישנה משמעות גם לגב של הקבוצה. ניתן גם לעבור את הקורס באופן זוגי או פרטני. הנחיות הורים יכולות להיות מרחוק בזום או באופן פיזי, הכל לפי בחירת ההורים ומה שמתאים להם.

  שושי הרשקו היא מנחה מומחית להורות שקיבלה את כל ההכשרה בתחום ועוסקת בו מעל 15 שנה. היא נותנת להורים רבים את הכלים להתמודדות ולתחושת מסוגלות גבוהה יותר שלהם בנושא ההורות. מוזמנים ליצור קשר.

  לפגישת ייעוץ ראשונית

  השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

   הסרטונים שלי

   לכל הסרטונים

   שאלות נפוצות - אתם שואלים אני עונה

   יועצת הורים וזוגיות

   אנחנו פשוט רבים על כל דבר, שני עולמות שונים שפשוט לא מתחברים. רציתי שנלך לייעוץ זוגי בצפון והוא לא מאמין בטיפול. אני לא יודעת מה לעשות, אולי עדיף כבר לפרק?
   כשאנו לא מרגישים טוב אנחנו הולכים להיבדק אצל הרופא או כשיש לנו דילמות פיננסיות אנחנו מתייעצים עם בנקאי.
   מסיים יום עבודה עמוס ומחכה להגיע הביתה. עד שסוף סוף אני מגיע, אני נכנס הביתה ומצטער שנכנסתי. כל המטבח מלוכלך, הסירים על השיש, הכלים בכיור והיא פשוט יושבת בסלון רואה טלוויזיה עם הילדים. חשוב לי לאכול ארוחת ערב במטבח מסודר ונקי ונדמה לי שלא אכפת לה בכלל ממה שחשוב לי או שהיא פשוט משאירה הכל לי. זה מוציא אותי מדעתי! מה עליי לעשות?
   מכאן הדרך קצרה. ריבים, צעקות, מילים לא יפות ובקיצור מהומת אלוהים שלא נזכור איך התחילה. מהומה שנמשכת ימים ואף שבועות. כל צד עם האגו שלו לפניו ולא מוכן לשמוע שום דבר אחר. אנרגיית החיים בבית משתנה- קמים בבוקר כעוסים, חוזרים כעוסים והילדים סופגים את הכל. האם זה מה שחלמנו עליו כשהקמנו בית משותף? איך חוזרים אחורה ממילים שחותכות קדימה?
   "הבת שלי בת 3 והיום אמרה שהיא כבר ילדה גדולה ולא צריכה מוצץ. כבר שמחנו ובאמת ערכנו טקס פרידה. הכל היה טוב ויפה עד שהגיע הזמן לישון. צרחות אימים ותחנונים שהמוצץ יחזור. מה עליי לעשות עכשיו, לתת או לא?"

   גמילה ממוצץ היא תהליך מורכב עבור הילד אך עוד יותר עבור הוריו. כיצד אנו מגיבים לכך? האם להיכנע לקושי של הילד או לא?

   הבכי של הילד אוטומטית מכניס אותנו ללחץ לספק לו באופן מידי את מה שיקל עליו, אך האם זה מה שהוא באמת צריך?

   אם הילד מראה סימנים שהוא לא בשל לתהליך או כי אתם מרגישים שאינכם פנויים אליו - אל תתחילו אותו. ומרגע שהתחלתם, לא להסתובב לאחור.

   יש חשיבות רבה לאופן שבו ההורים מתפקדים בתהליך הגמילה והצלחתו תלויה בהם אפילו במידה רבה יותר מאשר שהוא תלוי בילד.

   בהדרכת הורים לגיל הרך אנו נבין כיצד לעזור לילד להכיל את התהליך, להבין את הקושי ולעודד אותו בגאווה על היכולת שלו לצלוח את התהליך. כל ילד כמובן יגיב אחרת ולכן בהדרכת הורים לגיל הרך אנו נבין את צרכיו של הילד ומשם נוכל לבנות תוכנית המתאימה לו.

   כפי שאתם מתמודדים עם התהליך- כך הילד יראה וידע כיצד להתמודד בצורה הטובה ביותר.
   דילוג לתוכן