מעוניינים בייעוץ ראשוני?

אל תחכו, השאירו פרטים ואחזור בהקדם:
  Israel win

  מפגשי הדרכה בקריות והסביבה

  הורים לילדים קטנים? מחפשים דרך להגיע אל ליבם? מנסים אך לא מצליחים? הדרכת הורים בצפון זה משהו שאולי תרצו לשמוע. אם אתם גרים באזור הצפון ומתמודדים עם האתגרים שגילאי הילדות מערימים עליכם, תדעו שאתם לא לבד. בין אם אתם הורים טריים או כבר עברתם את זה עם ילדים אחרים, תמיד טוב לשמוע על דרכים נכונות יותר איך לחנך את הילדים ולמצוא דרכים להגיע אל הלב שלהם. להיות הורה זה לא כל כך פשוט ובמיוחד לא בתקופה בה אנו חיים. לפעמים זה יכול להביא לתסכול רב. כמו שחלק מההורים אומרים: “אני שבור/ה”. כל מה שאני עושה לא מצליח. עם הדרכת ההורים והייעוץ של שושי הרשקו, מטפלת זוגית ומדריכת הורים, תמצאו את הדרכים הטובות ביותר לעשות זאת.

  הדרכת הורים בצפון – מה זה נוגע אלינו

  • ילדים קטנים חווים את העולם בצורה ממש טרייה. הכול עבורם חדש והם לומדים להכיר כל דבר בצורה שתיחקק בזיכרון שלהם לעוד הרבה זמן. כדאי לגרום להם שכל מפגש כזה יהיה הכי טוב שאפשר על מנת לתת להם קרקע פורייה לצמיחה וגדילה.
  • ילדים קטנים עוברים המון שינויים בחיים. הם נכנסים ועוברים בין מסגרת למסגרת – ממטפלת תינוקות לפעוטון, מפעוטון לגן ילדים, מגן ילדים לבית ספר וכו’. צריך להבין שזה תהליך שיכול להיות מאוד מלחיץ ומעמיס מבחינה רגשית. על מנת לסייע לילדים לעבור את המעברים הללו, להתבסס בכל מסגרת בצורה איכותית וטובה ותוך כדי כך להצליח ואף להכיר חברים ללא חשש, צריך לדעת כיצד להכין אותם, איך לדבר איתם ומה לעשות בכל שלב בחייהם.
  • כל הורה ותיק או טרי שואל את עצמו אם הוא פועל בצורה הכי טובה שיש. לא מעט פעמים הם מלקים את עצמם וחוששים שדרך החינוך שלהם לא טובה מספיק. לכן חשוב שהם יפנו לקבל הדרכת הורים בצפון על מנת להעשיר את הידע שלהם בנושא.

  מדריכים הורים, מחנכים ילדים

  אם אתם מעוניינים להעשיר את הידע החינוכי שלכם כלפי הילדים שלכם ולקבל עוד כלים שיסייעו לכם לסייע להם להצליח בחיים, כדאי לכם לקבל הדרכה וייעוץ מגברת שושי הרשקו. לה יש ניסיון וותק מקצועי רב שנים בתחומי חינוך והדרכת הורים. חינוך טוב מתחיל בבית, ודרך הדרכת ההורים של שושי, תוכלו להשיג את זה.

  לפגישת ייעוץ ראשונית

  השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

   הסרטונים שלי

   לכל הסרטונים

   שאלות נפוצות - אתם שואלים אני עונה

   יועצת הורים וזוגיות

   אנחנו פשוט רבים על כל דבר, שני עולמות שונים שפשוט לא מתחברים. רציתי שנלך לייעוץ זוגי בצפון והוא לא מאמין בטיפול. אני לא יודעת מה לעשות, אולי עדיף כבר לפרק?
   כשאנו לא מרגישים טוב אנחנו הולכים להיבדק אצל הרופא או כשיש לנו דילמות פיננסיות אנחנו מתייעצים עם בנקאי.
   מסיים יום עבודה עמוס ומחכה להגיע הביתה. עד שסוף סוף אני מגיע, אני נכנס הביתה ומצטער שנכנסתי. כל המטבח מלוכלך, הסירים על השיש, הכלים בכיור והיא פשוט יושבת בסלון רואה טלוויזיה עם הילדים. חשוב לי לאכול ארוחת ערב במטבח מסודר ונקי ונדמה לי שלא אכפת לה בכלל ממה שחשוב לי או שהיא פשוט משאירה הכל לי. זה מוציא אותי מדעתי! מה עליי לעשות?
   מכאן הדרך קצרה. ריבים, צעקות, מילים לא יפות ובקיצור מהומת אלוהים שלא נזכור איך התחילה. מהומה שנמשכת ימים ואף שבועות. כל צד עם האגו שלו לפניו ולא מוכן לשמוע שום דבר אחר. אנרגיית החיים בבית משתנה- קמים בבוקר כעוסים, חוזרים כעוסים והילדים סופגים את הכל. האם זה מה שחלמנו עליו כשהקמנו בית משותף? איך חוזרים אחורה ממילים שחותכות קדימה?
   "הבת שלי בת 3 והיום אמרה שהיא כבר ילדה גדולה ולא צריכה מוצץ. כבר שמחנו ובאמת ערכנו טקס פרידה. הכל היה טוב ויפה עד שהגיע הזמן לישון. צרחות אימים ותחנונים שהמוצץ יחזור. מה עליי לעשות עכשיו, לתת או לא?"

   גמילה ממוצץ היא תהליך מורכב עבור הילד אך עוד יותר עבור הוריו. כיצד אנו מגיבים לכך? האם להיכנע לקושי של הילד או לא?

   הבכי של הילד אוטומטית מכניס אותנו ללחץ לספק לו באופן מידי את מה שיקל עליו, אך האם זה מה שהוא באמת צריך?

   אם הילד מראה סימנים שהוא לא בשל לתהליך או כי אתם מרגישים שאינכם פנויים אליו - אל תתחילו אותו. ומרגע שהתחלתם, לא להסתובב לאחור.

   יש חשיבות רבה לאופן שבו ההורים מתפקדים בתהליך הגמילה והצלחתו תלויה בהם אפילו במידה רבה יותר מאשר שהוא תלוי בילד.

   בהדרכת הורים לגיל הרך אנו נבין כיצד לעזור לילד להכיל את התהליך, להבין את הקושי ולעודד אותו בגאווה על היכולת שלו לצלוח את התהליך. כל ילד כמובן יגיב אחרת ולכן בהדרכת הורים לגיל הרך אנו נבין את צרכיו של הילד ומשם נוכל לבנות תוכנית המתאימה לו.

   כפי שאתם מתמודדים עם התהליך- כך הילד יראה וידע כיצד להתמודד בצורה הטובה ביותר.
   דילוג לתוכן