מעוניינים בייעוץ ראשוני?

אל תחכו, השאירו פרטים ואחזור בהקדם:
  Israel win

  מפגשי הדרכה באיזור הצפון

  חשבתם שאתם יודעים הכול על חינוך ילדים והורות? תחשבו שוב. אף אחד אינו מושלם. הדרכת הורים בחיפה זה כנראה משהו שכדאי שתשמעו עליו, לא משנה אם אתם מגדירים את עצמכם כהורים למופת או לא. תמיד טוב לדעת עוד על איך להתפתח ולהשתפר כהורים ולחנך את ילדינו בצורה הכי טובה שיש. לאור המציאות המורכבת בה אנו חיים, יש חשיבות עצומה להכנה המוקדמת שלנו בהכרה של נפש הילד ולהתקדמות שלו בחייו האישיים והחברתיים. באמצעות סדנת הדרכת הורים של שושי הרשקו, יועצת הורים וזוגות, תלמדו על כך המון.

  הדרכת הורים בחיפה – על מה אפשר ללמוד

  • דרכים לגשת אל הילד – המון פעמים אנחנו כהורים עומדים בפני וויכוחים עם הילדים שלנו. אנו רוצים שהם יעשו משהו אחד, והם רוצים אחרת. בדרכים יצירתיות ובשינוי הגישה לגישה מתאימה יותר, נוכל לפתוח צוהר לעולמו של הילד ולדבר אליו בצורה שהוא ירצה להקשיב ולשתף פעולה. נבין שהמון פעמים הבעיה שלנו כהורים זו הגישה וצורת הפניה שלנו אליהם.
  • להכיר את עולמו של הילד – אנו הורים למעשה מבוגרים מילדינו בלפחות עשרים שנה. זה אומר המון על תפיסת עולמנו של המציאות. אנחנו חושבים כמבוגרים ומנסים דרך התודעה שלנו להבין איך חושב ילד. זו גישה שמקורה טעות. אם אנו רוצים להניע תהליכים ושינויים לטובה בעולמו של הילד אנחנו חייבים להכיר קודם איך חושב ילד ואיך הוא תופס את המציאות.
  • להבין את השינויים בחיי הילד – יש לפעמים דברים שבעינינו נראים פשוטים וסתמיים, אך בעיניהם של הילדים יש להם משמעות גדולה הרבה יותר. זה כמובן נובע משינויי התפיסה שלנו כמבוגרים לעומתם. נבין שהוא עומד בפני שינויים רבים – כניסה למסגרות חדשות, הכרות עם אנשים חדשים, גמילה ממוצץ ועוד.

  הדרכה לאהבה והכלה

  אם אתם רוצים ללמוד ולהכיר את הילדים שלכם בצורה קצת יותר עמוקה, איכותית וקצת אחרת ממה שהייתם רגילים עד כה מכורח השגרה, מומלץ לכם לקבל הדרכת הורים בחיפה. עם שושי הרשקו, יועצת ומדריכת הורים כבר מעל 20 שנה, תהיו בטוחים שתצאו עם ארגז כלים עשיר יותר שיסייע לכם בחינוך הילדים.

  לפגישת ייעוץ ראשונית

  השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

   הסרטונים שלי

   לכל הסרטונים

   שאלות נפוצות - אתם שואלים אני עונה

   יועצת הורים וזוגיות

   אנחנו פשוט רבים על כל דבר, שני עולמות שונים שפשוט לא מתחברים. רציתי שנלך לייעוץ זוגי בצפון והוא לא מאמין בטיפול. אני לא יודעת מה לעשות, אולי עדיף כבר לפרק?
   כשאנו לא מרגישים טוב אנחנו הולכים להיבדק אצל הרופא או כשיש לנו דילמות פיננסיות אנחנו מתייעצים עם בנקאי.
   מסיים יום עבודה עמוס ומחכה להגיע הביתה. עד שסוף סוף אני מגיע, אני נכנס הביתה ומצטער שנכנסתי. כל המטבח מלוכלך, הסירים על השיש, הכלים בכיור והיא פשוט יושבת בסלון רואה טלוויזיה עם הילדים. חשוב לי לאכול ארוחת ערב במטבח מסודר ונקי ונדמה לי שלא אכפת לה בכלל ממה שחשוב לי או שהיא פשוט משאירה הכל לי. זה מוציא אותי מדעתי! מה עליי לעשות?
   מכאן הדרך קצרה. ריבים, צעקות, מילים לא יפות ובקיצור מהומת אלוהים שלא נזכור איך התחילה. מהומה שנמשכת ימים ואף שבועות. כל צד עם האגו שלו לפניו ולא מוכן לשמוע שום דבר אחר. אנרגיית החיים בבית משתנה- קמים בבוקר כעוסים, חוזרים כעוסים והילדים סופגים את הכל. האם זה מה שחלמנו עליו כשהקמנו בית משותף? איך חוזרים אחורה ממילים שחותכות קדימה?
   "הבת שלי בת 3 והיום אמרה שהיא כבר ילדה גדולה ולא צריכה מוצץ. כבר שמחנו ובאמת ערכנו טקס פרידה. הכל היה טוב ויפה עד שהגיע הזמן לישון. צרחות אימים ותחנונים שהמוצץ יחזור. מה עליי לעשות עכשיו, לתת או לא?"

   גמילה ממוצץ היא תהליך מורכב עבור הילד אך עוד יותר עבור הוריו. כיצד אנו מגיבים לכך? האם להיכנע לקושי של הילד או לא?

   הבכי של הילד אוטומטית מכניס אותנו ללחץ לספק לו באופן מידי את מה שיקל עליו, אך האם זה מה שהוא באמת צריך?

   אם הילד מראה סימנים שהוא לא בשל לתהליך או כי אתם מרגישים שאינכם פנויים אליו - אל תתחילו אותו. ומרגע שהתחלתם, לא להסתובב לאחור.

   יש חשיבות רבה לאופן שבו ההורים מתפקדים בתהליך הגמילה והצלחתו תלויה בהם אפילו במידה רבה יותר מאשר שהוא תלוי בילד.

   בהדרכת הורים לגיל הרך אנו נבין כיצד לעזור לילד להכיל את התהליך, להבין את הקושי ולעודד אותו בגאווה על היכולת שלו לצלוח את התהליך. כל ילד כמובן יגיב אחרת ולכן בהדרכת הורים לגיל הרך אנו נבין את צרכיו של הילד ומשם נוכל לבנות תוכנית המתאימה לו.

   כפי שאתם מתמודדים עם התהליך- כך הילד יראה וידע כיצד להתמודד בצורה הטובה ביותר.
   דילוג לתוכן