מעוניינים בייעוץ ראשוני?

אל תחכו, השאירו פרטים ואחזור בהקדם:
  Israel win

  ייעוץ זוגי – מה זה ולמה זה חשוב?

  זוגיות זאת לא התאמה, אלא היכולת לגשר על פערים

  לפעמים נדמה לנו כי חיבור בין בני אדם הבוחרים להיות יחד בזוגיות הוא תעלומה ואנו רודפים אחר המילה התאמה בכדי להסביר את הבחירות. אמנם בני הזוג צריכים להתאים במידת מה זה לזו, לרצות להיות האחד עם השנייה אך יותר מהכול, לדעת לגשר על הפערים ביניהם. לא קיימים זוגות אשר מתאימים זה לזה באופן מדויק ברצונות, בצרכים, בערכים וברעיונות, הרי שבני הזוג מביאים עימם  עבר אחר, מטענים, צרכים וחסכים אל מערכת היחסים. פעמים רבות ויכוחים, קונפליקטים ומריבות מתרחשים לא בעקבות חוסר התאמה זוגית, אלא בעקבות הפערים הקיימים באופן טבעי בין בני הזוג, דומים ככל שיהיו. לכן, היכולת לשמר קשר, לטפח אותו ולהפוך אותו לקשר משגשג ובריא תתאפשר באמצעות היכולת לגשר על אותם פערים. אך רצון לחוד ומציאות לחוד. עבודה על גישור הפערים מצריכה זמן, הקשבה האחד לשני, דבר לא פשוט בעולם המודרני והעמוס בו אנו נמצאים בעשייה מתמדת. וככל שלא עובדים על הדברים, לומדים לתקשר ופותרים בעיות, כך כל צד נשאר בתוך הקושי שלו והדרך לתסכול וכאב קצרה ומהירה. מסיבה זו, זוגות רבים פונים לייעוץ זוגי. הייעוץ הזוגי מאפשר מרחב בטוח בו נמצאים בני הזוג לצד איש מקצוע אשר מאיר כמו פנס על המקומות הבעייתיים, מכוון אל עבר היכולת להכיל ולקבל את הדעות של מישהו אחר ומלמד אותם כיצד לתקשר זה עם זו בצורה טובה, שבעזרתה ניתן יהיה להבין את הפערים הקיימים ולגשר עליהם.

  הייעוץ הזוגי מאפשר לקחת הפסקה מחיי היום יום בהם הבעיות והלחצים יכולים להפריע ולהציף במרחב בטוח את הצרכים של האחד והשנייה, להציף את הקשיים ואת הבעיות אל מול גורם אובייקטיבי שיאפשר, כמו הורה המלמד את ילדיו ללכת, לצעוד אל עבר העמק השווה שבין הפערים.

  לפגישת ייעוץ ראשונית

  השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

   הסרטונים שלי

   לכל הסרטונים

   שאלות נפוצות - אתם שואלים אני עונה

   יועצת הורים וזוגיות

   אנחנו פשוט רבים על כל דבר, שני עולמות שונים שפשוט לא מתחברים. רציתי שנלך לייעוץ זוגי בצפון והוא לא מאמין בטיפול. אני לא יודעת מה לעשות, אולי עדיף כבר לפרק?
   כשאנו לא מרגישים טוב אנחנו הולכים להיבדק אצל הרופא או כשיש לנו דילמות פיננסיות אנחנו מתייעצים עם בנקאי.
   מסיים יום עבודה עמוס ומחכה להגיע הביתה. עד שסוף סוף אני מגיע, אני נכנס הביתה ומצטער שנכנסתי. כל המטבח מלוכלך, הסירים על השיש, הכלים בכיור והיא פשוט יושבת בסלון רואה טלוויזיה עם הילדים. חשוב לי לאכול ארוחת ערב במטבח מסודר ונקי ונדמה לי שלא אכפת לה בכלל ממה שחשוב לי או שהיא פשוט משאירה הכל לי. זה מוציא אותי מדעתי! מה עליי לעשות?
   מכאן הדרך קצרה. ריבים, צעקות, מילים לא יפות ובקיצור מהומת אלוהים שלא נזכור איך התחילה. מהומה שנמשכת ימים ואף שבועות. כל צד עם האגו שלו לפניו ולא מוכן לשמוע שום דבר אחר. אנרגיית החיים בבית משתנה- קמים בבוקר כעוסים, חוזרים כעוסים והילדים סופגים את הכל. האם זה מה שחלמנו עליו כשהקמנו בית משותף? איך חוזרים אחורה ממילים שחותכות קדימה?
   "הבת שלי בת 3 והיום אמרה שהיא כבר ילדה גדולה ולא צריכה מוצץ. כבר שמחנו ובאמת ערכנו טקס פרידה. הכל היה טוב ויפה עד שהגיע הזמן לישון. צרחות אימים ותחנונים שהמוצץ יחזור. מה עליי לעשות עכשיו, לתת או לא?"

   גמילה ממוצץ היא תהליך מורכב עבור הילד אך עוד יותר עבור הוריו. כיצד אנו מגיבים לכך? האם להיכנע לקושי של הילד או לא?

   הבכי של הילד אוטומטית מכניס אותנו ללחץ לספק לו באופן מידי את מה שיקל עליו, אך האם זה מה שהוא באמת צריך?

   אם הילד מראה סימנים שהוא לא בשל לתהליך או כי אתם מרגישים שאינכם פנויים אליו - אל תתחילו אותו. ומרגע שהתחלתם, לא להסתובב לאחור.

   יש חשיבות רבה לאופן שבו ההורים מתפקדים בתהליך הגמילה והצלחתו תלויה בהם אפילו במידה רבה יותר מאשר שהוא תלוי בילד.

   בהדרכת הורים לגיל הרך אנו נבין כיצד לעזור לילד להכיל את התהליך, להבין את הקושי ולעודד אותו בגאווה על היכולת שלו לצלוח את התהליך. כל ילד כמובן יגיב אחרת ולכן בהדרכת הורים לגיל הרך אנו נבין את צרכיו של הילד ומשם נוכל לבנות תוכנית המתאימה לו.

   כפי שאתם מתמודדים עם התהליך- כך הילד יראה וידע כיצד להתמודד בצורה הטובה ביותר.
   דילוג לתוכן