מעוניינים בייעוץ ראשוני?

אל תחכו, השאירו פרטים ואחזור בהקדם:
  Israel win

  ייעוץ וטיפים להורים מתבגרים

  גיל ההתבגרות הוא גיל לא פשוט, ליתר דיוק טווח גילאים לא פשוט, שהיום מתחיל מוקדם יותר, אפילו בגיל 10 אצל ילדים רבים ומסתיים מאוחר יותר, אי שם בשנות העשרים לחיי הילד שהוא כבר לא לגמרי ילד. הורים רבים לא מגיעים מוכנים לכך שהילד המתוק והתמים ייכנס פתאום לתוך גיל ההתבגרות. פעמים רבות הדבר קורה בבת אחת בלי שמצפים לכך עם התנהגות שונה או עליות וירידות במצב הרוח. החשוב ביותר הוא לקחת אויר ולהיזכר (גם אם לא לכל ההורים כיף להיזכר) בתקופת גיל ההתבגרות אצלכם. הדרכת הורים למתבגרים תיתן לכם כלים להתמודדות, דגשים לתגובה המיידית שלכם למצבים שונים, ואם זו הדרכה קבוצתית גם את התחושה שאתם לא לבד.

  כל היתרונות של הדרכת הורים למתבגרים

  ככל שגילו של הילד עולה, כך גם עולה רמת התחכום שלו, העצמאות שלו והאפשרויות שלו לנהוג אחרת מכפי שאתם כהורים הייתם מצפים. לא מעט הורים מגיבים למצב בהיסטריה, מתחילים בתגובות של צעקות ומריבות והדבר לא עוזר בפתרון הדברים אלא רק מלהיט את הרוחות. באמצעות הדרכת הורים תלמדו כיצד לפתח עם המתבגר שלכם שיח פתוח ומכבד, תלמדו כיצד לנהל מחלוקות, כיצד לבנות קווים אדומים שאסור לחצות וכיצד גם להבהיר לילד באופן חד משמעי מהם אותם גבולות. ככל שתבחרו את המלחמות או הנקודות להתעקש עליהן טוב יותר, כך הילד יכבד את אותם מקומות. ההדרכה תסייע לכם בבניית מערכת איזונים ובלמים יעילה: היכן לשחרר והיכן לא לוותר.

  לעבור את גיל ההתבגרות בצורה הטובה ביותר

  כל גיל בו הילד נמצא אנו כהורים מרגישים במידה מסוימת שאנו חווים גיל זה שוב בעצמנו. כשהילד קטן אנו מרגישים שזו ילדותנו השניה וכשהוא מתבגר אנו חווים במידה מסוימת ששוב את גיל ההתבגרות. זוהי גם הזדמנות לתקן במעט את החוויה שלנו מאותו גיל כי לא לכולם גיל ההתבגרות היה תענוג ויש לא מעט הורים שחוו מול הוריהם קשיים רבים. בעזרת ההדרכה הקשר שלכם עם המתבגר שלכם יהיה טוב יותר תוך שמירה על פתיחות שחשובה מאוד עם מתבגרים.

  שושי הרשקו היא מנחת הורים בעלת ניסיון רב. היא נותנת להורים למתבגרים את כל הכלים והידע הנדרשים להם כדי לעבור תקופה זו בצורה טובה ביותר. מוזמנים ליצור קשר.

  לפגישת ייעוץ ראשונית

  השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

   הסרטונים שלי

   לכל הסרטונים

   שאלות נפוצות - אתם שואלים אני עונה

   יועצת הורים וזוגיות

   אנחנו פשוט רבים על כל דבר, שני עולמות שונים שפשוט לא מתחברים. רציתי שנלך לייעוץ זוגי בצפון והוא לא מאמין בטיפול. אני לא יודעת מה לעשות, אולי עדיף כבר לפרק?
   כשאנו לא מרגישים טוב אנחנו הולכים להיבדק אצל הרופא או כשיש לנו דילמות פיננסיות אנחנו מתייעצים עם בנקאי.
   מסיים יום עבודה עמוס ומחכה להגיע הביתה. עד שסוף סוף אני מגיע, אני נכנס הביתה ומצטער שנכנסתי. כל המטבח מלוכלך, הסירים על השיש, הכלים בכיור והיא פשוט יושבת בסלון רואה טלוויזיה עם הילדים. חשוב לי לאכול ארוחת ערב במטבח מסודר ונקי ונדמה לי שלא אכפת לה בכלל ממה שחשוב לי או שהיא פשוט משאירה הכל לי. זה מוציא אותי מדעתי! מה עליי לעשות?
   מכאן הדרך קצרה. ריבים, צעקות, מילים לא יפות ובקיצור מהומת אלוהים שלא נזכור איך התחילה. מהומה שנמשכת ימים ואף שבועות. כל צד עם האגו שלו לפניו ולא מוכן לשמוע שום דבר אחר. אנרגיית החיים בבית משתנה- קמים בבוקר כעוסים, חוזרים כעוסים והילדים סופגים את הכל. האם זה מה שחלמנו עליו כשהקמנו בית משותף? איך חוזרים אחורה ממילים שחותכות קדימה?
   "הבת שלי בת 3 והיום אמרה שהיא כבר ילדה גדולה ולא צריכה מוצץ. כבר שמחנו ובאמת ערכנו טקס פרידה. הכל היה טוב ויפה עד שהגיע הזמן לישון. צרחות אימים ותחנונים שהמוצץ יחזור. מה עליי לעשות עכשיו, לתת או לא?"

   גמילה ממוצץ היא תהליך מורכב עבור הילד אך עוד יותר עבור הוריו. כיצד אנו מגיבים לכך? האם להיכנע לקושי של הילד או לא?

   הבכי של הילד אוטומטית מכניס אותנו ללחץ לספק לו באופן מידי את מה שיקל עליו, אך האם זה מה שהוא באמת צריך?

   אם הילד מראה סימנים שהוא לא בשל לתהליך או כי אתם מרגישים שאינכם פנויים אליו - אל תתחילו אותו. ומרגע שהתחלתם, לא להסתובב לאחור.

   יש חשיבות רבה לאופן שבו ההורים מתפקדים בתהליך הגמילה והצלחתו תלויה בהם אפילו במידה רבה יותר מאשר שהוא תלוי בילד.

   בהדרכת הורים לגיל הרך אנו נבין כיצד לעזור לילד להכיל את התהליך, להבין את הקושי ולעודד אותו בגאווה על היכולת שלו לצלוח את התהליך. כל ילד כמובן יגיב אחרת ולכן בהדרכת הורים לגיל הרך אנו נבין את צרכיו של הילד ומשם נוכל לבנות תוכנית המתאימה לו.

   כפי שאתם מתמודדים עם התהליך- כך הילד יראה וידע כיצד להתמודד בצורה הטובה ביותר.
   דילוג לתוכן