מעוניינים בייעוץ ראשוני?

אל תחכו, השאירו פרטים ואחזור בהקדם:
  Israel win

  הרצאות וסדנאות בנושא הורות

  מי מאיתנו לא נתקל במצבים מאתגרים מול הילדים? כאלה שאנו לא בהכרח יודעים איך לעמוד מולם באותו רגע. בתור הורים אנו מבינים שההורות היא אחד התפקידים המשמעותיים ביותר שיהיו לנו בחיינו, גם אם אנו מנהלי חברה או בעלי תפקיד בכיר אחר. היום יש גם מודעות רבה יותר לחשיבות של מערכת יחסים פתוחה, חמימה, כנה תוך שמירה על מידה מסוימת של סמכות. הדרכת הורים בחיפה ובכלל באה לתת את הכלים כיצד לשמור על מערכת של בלמים ואיזונים בתוך המשפחה מתוך הבנה שבכל תחום, גם בהורות וחינוך, איזון הוא שם המשחק.

  למי מתאימה הדרכת הורםים בחיפה?

  הדרכת הורים באופן כללי מיועדת לכל הורה. ממש כפי שאין דבר כזה ילד טוב וילד רע, אין גם דבר כזה הורה טוב והורה רע. בכל ילד יש את החוזקות והחולשות, את הדברים המקסימים שבו ואת הדברים שיהיו מאתגרים או יכניסו את ההורה לפינות. לכן, הדרכת הורים ובכלל מיועדת לכולם. אם בעבר הורים הקפידו לשמור את הבעיות בתוך הבית ולהציג כלפי חוץ מצב שונה לגמרי, היום אנו כבר יודעים שבכל משפחה, מושלמת ככל שתיראה, ישנן התלבטויות, מחלוקות או מצבים שיש לטפל בהם. השאלה היא רק איך מתמודדים, איך ניגשים למצב או לאתגר, איך פותרים בעיה לא רק ברמה המיידית אלא כך שילד (וגם ההורה כמובן) יפנים וילמד ממקרה לטווח ארוך. הדרכה להורים עוסקת בהתלבטויות ובאתגרים בכל גילאי הילדים והמשפחה בכלל, החל מזוגות שעומדים להיות הורים דרך הורים צעירים, הורים למתבגרים ועד להתמודדות עם הקן המתרוקן.

  חשיבות הדרכת הורים המבוססת על ניסיון של שנים

  הדרכת הורים ובכלל חשוב לעבור עם מדריכת הורים בעלת ניסיון רב שעברה את כל ההכשרה המתאימה כדי לסייע להורים להתמודד עם האתגרים הרבים שישנם היום, הנוגעים גם לעידן האינטרנט והרשתות החברתיות, זאת לצד האתגרים האחרים הנוגעים להתפתחות הילד והתבגרותו. אם כבר החלטתם לחפש הדרכת הורים , שזו ללא ספק החלטה נבונה, חפשו מדריך/ת הורים עם שנים של ניסיון אך גם כאלה שמקפידים להתעדכן ולעבור השתלמויות כל הזמן כך שיש להם כלים המתאימים גם לאתגרים עכשוויים.

  שושי הרשקו היא מדריכת הורים בחיפה שעוסקת בתחום מעל 15 שנה, מסייעת להורים בהתמודדות עם מגוון אתגרים ומצבים ואף מקפידה להתעדכן מקצועית כל הזמן. מוזמנים ליצור קשר.

   

  לפגישת ייעוץ ראשונית

  השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

   הסרטונים שלי

   לכל הסרטונים

   שאלות נפוצות - אתם שואלים אני עונה

   יועצת הורים וזוגיות

   אנחנו פשוט רבים על כל דבר, שני עולמות שונים שפשוט לא מתחברים. רציתי שנלך לייעוץ זוגי בצפון והוא לא מאמין בטיפול. אני לא יודעת מה לעשות, אולי עדיף כבר לפרק?
   כשאנו לא מרגישים טוב אנחנו הולכים להיבדק אצל הרופא או כשיש לנו דילמות פיננסיות אנחנו מתייעצים עם בנקאי.
   מסיים יום עבודה עמוס ומחכה להגיע הביתה. עד שסוף סוף אני מגיע, אני נכנס הביתה ומצטער שנכנסתי. כל המטבח מלוכלך, הסירים על השיש, הכלים בכיור והיא פשוט יושבת בסלון רואה טלוויזיה עם הילדים. חשוב לי לאכול ארוחת ערב במטבח מסודר ונקי ונדמה לי שלא אכפת לה בכלל ממה שחשוב לי או שהיא פשוט משאירה הכל לי. זה מוציא אותי מדעתי! מה עליי לעשות?
   מכאן הדרך קצרה. ריבים, צעקות, מילים לא יפות ובקיצור מהומת אלוהים שלא נזכור איך התחילה. מהומה שנמשכת ימים ואף שבועות. כל צד עם האגו שלו לפניו ולא מוכן לשמוע שום דבר אחר. אנרגיית החיים בבית משתנה- קמים בבוקר כעוסים, חוזרים כעוסים והילדים סופגים את הכל. האם זה מה שחלמנו עליו כשהקמנו בית משותף? איך חוזרים אחורה ממילים שחותכות קדימה?
   "הבת שלי בת 3 והיום אמרה שהיא כבר ילדה גדולה ולא צריכה מוצץ. כבר שמחנו ובאמת ערכנו טקס פרידה. הכל היה טוב ויפה עד שהגיע הזמן לישון. צרחות אימים ותחנונים שהמוצץ יחזור. מה עליי לעשות עכשיו, לתת או לא?"

   גמילה ממוצץ היא תהליך מורכב עבור הילד אך עוד יותר עבור הוריו. כיצד אנו מגיבים לכך? האם להיכנע לקושי של הילד או לא?

   הבכי של הילד אוטומטית מכניס אותנו ללחץ לספק לו באופן מידי את מה שיקל עליו, אך האם זה מה שהוא באמת צריך?

   אם הילד מראה סימנים שהוא לא בשל לתהליך או כי אתם מרגישים שאינכם פנויים אליו - אל תתחילו אותו. ומרגע שהתחלתם, לא להסתובב לאחור.

   יש חשיבות רבה לאופן שבו ההורים מתפקדים בתהליך הגמילה והצלחתו תלויה בהם אפילו במידה רבה יותר מאשר שהוא תלוי בילד.

   בהדרכת הורים לגיל הרך אנו נבין כיצד לעזור לילד להכיל את התהליך, להבין את הקושי ולעודד אותו בגאווה על היכולת שלו לצלוח את התהליך. כל ילד כמובן יגיב אחרת ולכן בהדרכת הורים לגיל הרך אנו נבין את צרכיו של הילד ומשם נוכל לבנות תוכנית המתאימה לו.

   כפי שאתם מתמודדים עם התהליך- כך הילד יראה וידע כיצד להתמודד בצורה הטובה ביותר.
   דילוג לתוכן