מעוניינים בייעוץ ראשוני?

אל תחכו, השאירו פרטים ואחזור בהקדם:
  Israel win

  היתרון של תהליך הדרכת הורים לגיל הרך

  אני, אני, אני לבד!

  לא את זה.. לא רוצה.. לא עכשיו..

  עוד אחד …עוד פעם..

  אלה משפטים שהורים לפעוטות שומעים כל יום בכל מיני סיטואציות. הילד רוצה או לא רוצה וההורה

  עומד נבוך ומתוסכל  שלא לומר מעוצבן מול הנסיך הקטן שמנהל את הבית.

  וזה במקרה הטוב.. כי בד”כ הילד מתעקש, בוכה, נשכב על הרצפה וצורח נשמתו עד שאחד ההורים

  נשבר או אחד השכנים דופק על הדלת.

   

  פעוטות וילדים בגיל הרך הם כבר ממש אנשים קטנים ולכן הגידול שלהם מאתגר מעט יותר. הם עכשיו ממש סיימו להיות תינוקות ופתאום דרך ההתנהגות שלהם שונה לגמרי ממה שההורים שלהם היו רגילים. הרבה מאד הורים מוצאים את עצמם נבוכים או מבולבלים לנוכח הפעוט הדעתני והם לא תמיד יודעים מה לעשות או איך להתמודד עם סיטואציה שהם נתקלים בה. הפתרון – מציאת אשת מקצוע מהתחום של הדרכת הורים לגיל הרך שתוכל לסייע להם לצלוח את התקופה הזאת בצורה הרבה יותר נוחה, נעימה וחיובית. שיטות התנהגות של הורים מול הילדים שלהם במגוון הגילאים משתנות כל הזמן ואנשי המקצוע מתעדכנים ונותנים עצות טובות מאד.

   

  איך מתמודדים עם האתגרים?

  כאמור, לא תמיד ההורים מצליחים להתגבר על האתגרים שהגיל הרך מביא איתו. התינוקות שלהם גדלים, מגלים את העולם, רוצים להתנסות ולבצע פעולות אך לא תמיד נשמעים להוראות או מבינים סכנות. כאן נכנסים ההורים לתמונה וכמובן חייבים להגן על הילדים שלהם בכל מחיר. הדרכת הורים לגיל הרך תסייע להורים להבין מה עומד מאחורי ההתנהגות של הילד שלהם והיא חייבת להיות מותאמת לכל משפחה בנפרד, שכן ההתנהלות של הפעוטות או הילדים הצעירים מושפעת ישירות מדרך ההתנהלות היומיומית והשגרתית של ההורים שלהם. רק בבחינה של כל המשפחה כולה אפשר יהיה להתמודד נכון עם המצב.

   

  ההצלחה שחווים בתהליך מותאם אישית

  אף הורה ואף ילד צעיר לא צריך לחיות בתסכול או בחוסר שמחת חיים. מכאן שביצוע תהליך של הדרכת הורים לגיל הרך יכול לעזור מאד להתנהלות היומיומית של כל המשפחה כולה. הילד ילמד על הדרך שבה מתבטאים, יבין מה מותר ומה אסור וההורים ירכשו כלים וכישורים לעמוד על שלהם ולהתנהג בסמכותיות ולא בסמכותניות. כך האווירה בבית תהיה טובה, נעימה ורגועה וכל אחד מהילדים יידע שהוא אהוב ומקובל.

  הילד לא מוכן לישון במיטה שלו?

  הילד מתיש אתכם לפני המקלחת?

  כל בקר הוא מאבק חדש?

  פנו  לעזרה מקצועית עם הפעוטות שלכם.

  מחקרים מראים שהילדים מגבשים את אישיותם עד גיל חמש.

  זאת ההזדמנות להעניק להם ולכם.

   שושי הרשקו – מנחת הורים עם ניסיון רב שנים תסייע לכם למצוא את הדרך המשפחתית שהכי מתאימה לכם!

  לפגישת ייעוץ ראשונית

  השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

   הסרטונים שלי

   לכל הסרטונים

   שאלות נפוצות - אתם שואלים אני עונה

   יועצת הורים וזוגיות

   אנחנו פשוט רבים על כל דבר, שני עולמות שונים שפשוט לא מתחברים. רציתי שנלך לייעוץ זוגי בצפון והוא לא מאמין בטיפול. אני לא יודעת מה לעשות, אולי עדיף כבר לפרק?
   כשאנו לא מרגישים טוב אנחנו הולכים להיבדק אצל הרופא או כשיש לנו דילמות פיננסיות אנחנו מתייעצים עם בנקאי.
   מסיים יום עבודה עמוס ומחכה להגיע הביתה. עד שסוף סוף אני מגיע, אני נכנס הביתה ומצטער שנכנסתי. כל המטבח מלוכלך, הסירים על השיש, הכלים בכיור והיא פשוט יושבת בסלון רואה טלוויזיה עם הילדים. חשוב לי לאכול ארוחת ערב במטבח מסודר ונקי ונדמה לי שלא אכפת לה בכלל ממה שחשוב לי או שהיא פשוט משאירה הכל לי. זה מוציא אותי מדעתי! מה עליי לעשות?
   מכאן הדרך קצרה. ריבים, צעקות, מילים לא יפות ובקיצור מהומת אלוהים שלא נזכור איך התחילה. מהומה שנמשכת ימים ואף שבועות. כל צד עם האגו שלו לפניו ולא מוכן לשמוע שום דבר אחר. אנרגיית החיים בבית משתנה- קמים בבוקר כעוסים, חוזרים כעוסים והילדים סופגים את הכל. האם זה מה שחלמנו עליו כשהקמנו בית משותף? איך חוזרים אחורה ממילים שחותכות קדימה?
   "הבת שלי בת 3 והיום אמרה שהיא כבר ילדה גדולה ולא צריכה מוצץ. כבר שמחנו ובאמת ערכנו טקס פרידה. הכל היה טוב ויפה עד שהגיע הזמן לישון. צרחות אימים ותחנונים שהמוצץ יחזור. מה עליי לעשות עכשיו, לתת או לא?"

   גמילה ממוצץ היא תהליך מורכב עבור הילד אך עוד יותר עבור הוריו. כיצד אנו מגיבים לכך? האם להיכנע לקושי של הילד או לא?

   הבכי של הילד אוטומטית מכניס אותנו ללחץ לספק לו באופן מידי את מה שיקל עליו, אך האם זה מה שהוא באמת צריך?

   אם הילד מראה סימנים שהוא לא בשל לתהליך או כי אתם מרגישים שאינכם פנויים אליו - אל תתחילו אותו. ומרגע שהתחלתם, לא להסתובב לאחור.

   יש חשיבות רבה לאופן שבו ההורים מתפקדים בתהליך הגמילה והצלחתו תלויה בהם אפילו במידה רבה יותר מאשר שהוא תלוי בילד.

   בהדרכת הורים לגיל הרך אנו נבין כיצד לעזור לילד להכיל את התהליך, להבין את הקושי ולעודד אותו בגאווה על היכולת שלו לצלוח את התהליך. כל ילד כמובן יגיב אחרת ולכן בהדרכת הורים לגיל הרך אנו נבין את צרכיו של הילד ומשם נוכל לבנות תוכנית המתאימה לו.

   כפי שאתם מתמודדים עם התהליך- כך הילד יראה וידע כיצד להתמודד בצורה הטובה ביותר.
   דילוג לתוכן