מעוניינים בייעוץ ראשוני?

אל תחכו, השאירו פרטים ואחזור בהקדם:
  Israel win

  יועצת זוגית

  ייעוץ זוגי

  קבעתם דייט ראשון, אתם יוצאים ביחד, ומבלי ששמתם לב כבר הפכתם רשמית לזוג. התאהבות מסחררת, פרפרים, ומציאות חלומית אשר בעקבותיה מגיע הרגע בו מחליטים למסד את הקשר. שגרה של אתגרים, אהבה, וויכוחים והתרגלות לחיים משותפים. אחרי שהרוחות נרגעות והקשר התמסד, פתאום אנו מבינים כי נחיה עם אותו האדם לשארית החיים. האם הוא האדם הנכון ביותר עבורי? בחרתי נכון? האם אנחנו מתאימים? ועוד ספקות שיעלו במהלך החיים.

  שושי הרשקו, מדריכת הורים וייעוץ זוגי מתארת שאת השאלות האלו, היא כבר שמעה רבות על ספת הטיפולים. כשכל אחד מבני הזוג מגיע עם עולם מלא בהשקפות, ערכים ואמונות משלו, הגיוני שעל רקע הפערים והשוני ביניהם ייווצרו מחלוקות ומשברים. איך מתמודדים? מה עושים? האם אהבה זה מספיק?

  יועצת זוגיות

  כל זוג שנכנס מתחת לחופה בטוח כי אצלם זה יהיה אחרת. אצלם חיי הנישואין יהיו מלאים באהבה שלום ורעות. שהרומנטיקה איתה נכנסו לחופה רק תלך ותתעצם עם השנים. ובעיקר בעיקר כי הן ינצחו את הסטטיסטיקה ואצלם גירושין לא יעלו על הפרק בכלל. למרבה ההפתעה, עם הנחיתה הביתה אחרי החתונה, והתחלת השגרה המשותפת מעלה אצל לא מעט זוגות פערים. פתאום האדם אתו חשבנו שהתחתנו נראה לנו אחרת, פחות מדהים ומושלם כמו שחשבנו. אתגרי היומיום בחיים העמוסים מוספים גם הם לחץ, כך שהזמן הזוגי מצטמצם עד כדי הרגשה כאילו הפכנו שותפים לדירה במקום זוג אוהבים. אם התסריט הזה מוכר גם לכם, יש לנו בשורה. המצב לא חייב להיראות כך לנצח. כאן נכנסת היועצת הזוגית.

  להדרכה ולייעוץ הנכון ביותר לכם

  השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

   שאלות נפוצות - אתם שואלים אני עונה

   יועצת הורים וזוגיות

   אנחנו פשוט רבים על כל דבר, שני עולמות שונים שפשוט לא מתחברים. רציתי שנלך לייעוץ זוגי בצפון והוא לא מאמין בטיפול. אני לא יודעת מה לעשות, אולי עדיף כבר לפרק?
   כשאנו לא מרגישים טוב אנחנו הולכים להיבדק אצל הרופא או כשיש לנו דילמות פיננסיות אנחנו מתייעצים עם בנקאי.
   מסיים יום עבודה עמוס ומחכה להגיע הביתה. עד שסוף סוף אני מגיע, אני נכנס הביתה ומצטער שנכנסתי. כל המטבח מלוכלך, הסירים על השיש, הכלים בכיור והיא פשוט יושבת בסלון רואה טלוויזיה עם הילדים. חשוב לי לאכול ארוחת ערב במטבח מסודר ונקי ונדמה לי שלא אכפת לה בכלל ממה שחשוב לי או שהיא פשוט משאירה הכל לי. זה מוציא אותי מדעתי! מה עליי לעשות?
   מכאן הדרך קצרה. ריבים, צעקות, מילים לא יפות ובקיצור מהומת אלוהים שלא נזכור איך התחילה. מהומה שנמשכת ימים ואף שבועות. כל צד עם האגו שלו לפניו ולא מוכן לשמוע שום דבר אחר. אנרגיית החיים בבית משתנה- קמים בבוקר כעוסים, חוזרים כעוסים והילדים סופגים את הכל. האם זה מה שחלמנו עליו כשהקמנו בית משותף? איך חוזרים אחורה ממילים שחותכות קדימה?
   "הבת שלי בת 3 והיום אמרה שהיא כבר ילדה גדולה ולא צריכה מוצץ. כבר שמחנו ובאמת ערכנו טקס פרידה. הכל היה טוב ויפה עד שהגיע הזמן לישון. צרחות אימים ותחנונים שהמוצץ יחזור. מה עליי לעשות עכשיו, לתת או לא?"

   גמילה ממוצץ היא תהליך מורכב עבור הילד אך עוד יותר עבור הוריו. כיצד אנו מגיבים לכך? האם להיכנע לקושי של הילד או לא?

   הבכי של הילד אוטומטית מכניס אותנו ללחץ לספק לו באופן מידי את מה שיקל עליו, אך האם זה מה שהוא באמת צריך?

   אם הילד מראה סימנים שהוא לא בשל לתהליך או כי אתם מרגישים שאינכם פנויים אליו - אל תתחילו אותו. ומרגע שהתחלתם, לא להסתובב לאחור.

   יש חשיבות רבה לאופן שבו ההורים מתפקדים בתהליך הגמילה והצלחתו תלויה בהם אפילו במידה רבה יותר מאשר שהוא תלוי בילד.

   בהדרכת הורים לגיל הרך אנו נבין כיצד לעזור לילד להכיל את התהליך, להבין את הקושי ולעודד אותו בגאווה על היכולת שלו לצלוח את התהליך. כל ילד כמובן יגיב אחרת ולכן בהדרכת הורים לגיל הרך אנו נבין את צרכיו של הילד ומשם נוכל לבנות תוכנית המתאימה לו.

   כפי שאתם מתמודדים עם התהליך- כך הילד יראה וידע כיצד להתמודד בצורה הטובה ביותר.

   הסרטונים שלי

   לכל הסרטונים

   מידע נוסף בנושא

   מפגשי ייעוץ זוגי נועדו לתת תשובות ולספק נקודת מבט שונה על הקשר הזוגי. ייעוץ זוגי מסייע ליצירת תקשורת מקרבת וחידוש ניצוץ הזוגיות.

   האם מצאתם את עצמכם במשברים? בשתיקות ארוכות ורועמות? במאבקי כוחות? מרגישים שאין לכם עם מי לדבר?

   אכן אהבה זה הרבה, אך עם החיים העמוסים והתובעניים בעידן החדש, זה לא מספיק. מעולם לא למדנו איך לנהל זוגיות או לפחות הכנה ראויה לשותפות. זוגיות היא למעשה שני אנשים השונים במהותם המחליטים להפוך לאחד במשך חיים שלמים. לצורך זה, יש להתמקצע בנושא. כמו כל תחום בחיינו שאנו מעוניינים לעשות אותו טוב יותר, גם בזוגיות אנו ניעזר בגורם מקצועי מוסמך.

   מתי מומלץ להגיע לייעוץ זוגי?

   ישנן סיבות שונות ומגוונות עבור זוגות המעוניינים להגיע לייעוץ זוגי. זוגות רבים אשר נמצאים בריבים מתמשכים, זוגות אשר כמעט ואינם מקיימים מגע מיני ויחסי אינטימיות, זוגות אשר חווים משברים בחיי הנישואין כמו בגידה, זוגות העומדים בפני גירושין או אפילו זוגות שפשוט מעוניינים לחזק את המערכת הזוגית במין “טיפול מונע”. כל אלו מעוניינים בכלים שיסייעו להם להתמודד עם החיים המשותפים, הצרכים ההדדיים והציפיות שיש לבני הזוג אחד מהשני וכמובן מהקשר עצמו.

   מפגשי ייעוץ זוגי

   מפגשי ייעוץ זוגי בהנחיית שושי הרשקו נעשים בפגישות זוגיות או אישיות בקליניקה או לחילופין באמצעות שיחת וידאו. בנוסף שושי מעבירה הרצאות וסדנאות רבות בנושאי זוגיות והורות הנוגעים לבעיות שהן נחלת הכלל.

   כאשר מגיעים למפגש ייעוץ זוגי, הבעיות לא נגמרות כאן. לא די בהגעה לייעוץ, אלא יש צורך להגיע למפגשים עם רצון להתאמץ ומוטיבציה לפתור את הקשיים. זוגיות דורשת השקעה הדדית, הכלה, הקשבה, הקרבה וכן גם לא מעט זמן. ייעוץ זוגי, מועיל ככל שיהיה, לא יכול להפעיל מחדש את המערכת הזוגית אם בני הזוג לא מוכנים לעבוד עבור זה. נישואין וזוגיות זו עבודה לכל החיים. אהבה היא המצע ההתחלתי ותפקידנו הוא לטפח ולגדל אותה יחדיו.

   יועצת זוגית מומלצת

   רגע לפני שאתם מסיימים את מערכת היחסים שלכם, פנו לטיפול אצל יועצת זוגית. גם אם אתם עומדים לפני פרידה או גט, אל תתייאשו. ייעוץ זוגי יכול להציל זוגות גם ממצבים שנראה שבלתי אפשרי להתגבר אליהם, פגיעה באמון, משברים חריפים וכדומה. שושי הרשקו היא מדריכת הורים ויועצת לזוגות המעניקה מגוון כלים מנטליים להתמודדות עם אתגרי הזוגיות. ניתן לבצע את הטיפולים בקליניקה או בשיחות וידאו והערך שמפיקים מהם יכול להציל את הזוגיות שלכם ולהיטיב אתכם, עם הילדים ועם כל המשפחה.

   אלו כלים תקבלו אצל יועצת זוגית?

   פנייה לייעוץ זוגי תצייד אתכם עם שלל כלים מנטליים והתנהגותיים שיסייעו לכם לשקם את הזוגיות או לשפר אותה, במטרה להעלות את איכות החיים שלכם כזוג וכמשפחה:

   • טיפוח יכולות הקשבה, ניהול כעסים ותקשורת בריאה, באמצעות שימוש במרחב בטוח, מכיל ולא שיפוטי. תקשורת בחלל אובייקטיבי המנותק מהמטענים הרגשיים והפיזיים של הבית בו אתם מתגוררים, מאפשרת לכם להציף בעיות ולפתור אותן באווירה נעימה.
   • יועצת זוגית מאתרת ומטפלת בבעיות זוגיות הנמצאות מתחת לפני השטח. גם כשאתם מציפים בעיה מסוימת, ייתכן ויש סוגיות נוספות הדורשות טיפול ופתירתן תוביל לטיפול בבעיה.
   • ייעוץ זוגי מסייע לזוגות שנדמה להם כי הם הגיעו לנקודת האל-חזור במערכת היחסים שלהם והם שוקלים להיפרד או להתגרש.
   • במהלך הייעוץ הזוגי תקבלו דרכי חשיבה והתנהגות חדשות שיסייעו לכם ולבני הזוג לחוש נעים ונוח זה עם זו וכך לשפר את מערכת היחסים שלכם ולהפוך אותה שוב למלאת אהבה וכבוד.

   פנו עכשיו לייעוץ זוגי שישנה את הכול

   גם אם נדמה לכם שהכול אבוד, גם אם נדמה לכם שתהיו אומללים לנצח ואפילו אם אתם מרגישים שכבר ניסיתם את מה שצריך לעשות וזה לא עבד – פנו לטיפול אצל יועצת זוגית. שושי הרשקו היא מטפלת זוגית ומדריכת הורים, שהובילה בהצלחה מאות זוגות מהדרך הבטוחה לאומללות וגירושין אל חיים של אושר והנאה מהזוגיות. הרשקו מתמחה בטיפול בזוגות ותיקים וטריים, החווים קשיים בתקשורת, תחושת נתק ואובדן ההנאה הזוגית. לכן גם במקרה שלכם, הטיפול יכול להצליח.

   ייעוץ זוגי המלצות

   אם אתם מעוניינים בשירות של ייעוץ זוגי המלצות הן מהדברים החשובים ביותר שאתם צריכים לחפש. המלצות על איש מקצוע העוסק בתחום כל כך אינטימי כמו זוגיות, הן מה שיסייע לכם למצוא את המטפל המתאים לכם ביותר. דוגמה ליועצת זוגית מומלצת היא שושי הרשקו, אשר טיפלה בקליניקה שלה כבר במאות זוגות שהזדקקו לייעוץ זוגי. שושי הרשקו מעניקה ייעוץ זוגי איכותי, המסייע לשפר את התקשורת בין בני הזוג ופותר בעיות שנדמה שהן כבר הגיעו למבוי סתום. לכן, גם אם אתם מרגישים מיואשים, פנו לייעוץ ותיווכחו לדעת כי יש דרך להציל גם את הזוגיות שלכם.

   אם אתם מחפשים ייעוץ זוגי המלצות יכוונו אתכם

   מי שפונה ליועץ זוגי מבלי לקבל עליו המלצות מהימנות, מסתכן בשני דברים: האחד, בזבוז של כסף והשני – בזבוז זמן ואנרגיה. את שני הדברים האלו קשה מאוד להשיב ולכן, אם החלטתם שאתם פונים לשירות של ייעוץ זוגי המלצות צריכות להיות הדבר הראשון שאתם בודקים, עוד לפני המחיר אפילו. אחרי הכול, אין באמת מחיר להצלת את מערכת היחסים שלכם בייעוץ בו תקבלו כלים שילוו אתכם כל החיים. המלצות מאפשרות לכם ללמוד על ההצלחות של היועץ הזוגי, שיטות העבודה שלו ועוד.

   בעת חיפוש ייעוץ זוגי בחיפה המלצות הן חשובות, עשו את הבחירה הנכונה

   כאמור, אם אתם מעוניינים בשירות של ייעוץ זוגי המלצות הם אחד הדברים שהכי חשוב לקבל לפני שמתחילים את התהליך. הבעיה היא שיש זוגות שמקבלים “רגליים קרות” אחרי שהם מקבלים המלצות ונרתעים מלהתחיל תהליך שבסופו של דבר נועד על-מנת לשפר את מערכת היחסים שלהם ואת איכות חייהם כזוג. לא פשוט לחשוף את הבעיות הזוגיות בפני מטפל או מטפלת ואכן לפעמים כואב לחטט בפצעים הפתוחים של מערכת היחסים שלנו. אולם אם תפנו לייעוץ אצל שושי הרשקו – יועצת זוגית מוסמכת – תוכלו ליהנות מטיפול באווירה לא שיפוטית, סבלנית ומכילה שמעודדת להיפתח ולפתור יחד את הבעיות. זהו בסופו של דבר המתכון לזוגיות מוצלחת, לכן אל תירתעו והחליטו שאתם יוצאים לדרך. משם כבר הכול יהיה קל יותר.

   איך גורמים לבעלי להבין את הצרכים שלי אחרי זוגיות ארוכה עם ילדים?

   מצב כזה הוא מצב טבעי. אחרי הלידות של הילדים, אנחנו כהורים מתמקדים בהורות, לפעמים קצת שוכחים מהזוגיות והיא לאט לאט נשחקת. מה התוצאה? אחד מבני הזוג בסופו של דבר יתייאש מחוסר העניין בזוגיות וכנראה שיתחיל לחפש את האינטימיות וההבנה הזאת בחוץ.

   מה כן אפשר לעשות? כפי שאנו שמים את ההורות בראש מעייננו, כך גם צריך לתת עדיפות לזוגיות, לתחזק ולהזין אותה. לא להיכנע לשגרה וליזום בילויים, דייטים, חוויות שאפשר לעשות ביחד כדי לחזק את הקשר הזוגי.

   לא בטוח כיצד לעשות זאת? חושש שאתה לא יכול להגיע אליה? בייעוץ זוגי עם שושי הרשקו תוכל לקבל את הכלים המתאימים כדי להיזכר למה שניכם בחרתם להיות בזוגיות הזאת מלכתחילה ואיך להדליק את הניצוץ מחדש.

    

   איך מתמודדים עם ריבים בין בני זוג והתערבות של החמים?

   פעמים רבות הקרובים אלינו מנסים להגן עלינו ולהתערב, גם במקומות שלא צריכים אותם. אך בעייתי יותר מכך, שישנה הסכמה של בן הזוג עם זה. מוצאים שאתם מערבים צד שלישי? קרוב משפחה, אחד הילדים או את כולם? ככל הנראה הוא מחפה על הקשיים שיש לכם בזוגיות ואתם מנסים למקם אותו בעמדת ה’מציל’. לכן יש צורך לבחון האם הדבר חוזר על עצמו והתהליכים אינם משתנים. ייתכן והדבר יכול לשמש כאזהרה עבורכם המצביעה על הילכדות בדינמיקה הידועה של המשולש. דינמיקה כזאת אינה עוזרת ואינה מקדמת את מערכת היחסים. הצד השלישי לא מכיר את כל צדדי הזוגיות שלכם. לא יודעת איך להפסיק זאת? כיצד לגשת לזה מבלי לעורר מריבה? בייעוץ זוגי אנו נציע פתרונות ונגיע למקום משותף בו רק בני הזוג יהיו שותפים לתהליך.

    

   האם יש נתוני הצלחה לגבי ייעוץ זוגי?

   מטפלים רבים מעידים על כ 80% הצלחה. לעיתים אפילו 90%.

   האם זה משנה?

   משנה ההצלחה של אותו זוג שבמקום למהר לפרק, לקח אחריות ויצא למסע שבסופו יוכל להכריע בסוגייה כזאת.

   יועצת זוגיות – איך היא יכולה בכלל לעזור?!

   עם כל הקשיים שמנינו לעיל, חשוב שתדעו כי המצב אינו אבוד. בעזרת יועצת זוגית מקצועית אפשר לשפר את המצב פלאים. האהבה אתהה נכנסתם לחופה  לא נעלמה, היא רק חבויה מתחת להרבה שכבות של תסכול, מאמץ ואכזבה. בעזרת ייעוץ זוגי איכותי תוכלו לראות כי אפשר להעלות את האהבה שלכם שוב. הבסיס להחזרת האהבה נעוץ בדיאלוג אמיתי וכנה בינכם. הרבה זוגות מופתעים לגלות בחדר הטיפול כי כבר שנים שלא ישבו לדבר שיחה אמיתית ורצופה על המצב שלהם. נוכחות והכוונת היועצת מסייעת בהבנת הפערים שבדרך כלל צפים בדיבור על נושאים כואבים. היכולת לתווך אחד לשני את הכאב ותפיסת העולם של האחר מאפשרת פתח חדש לשיח שלא הכרתם.

   יועצת זוגיות: למי זה מתאים?

   שושי הרשקו, יועצת זוגית בעלת וותק רב ומוסמכת מטעם מכון אדלר, מאמינה כי ייעוץ זוגי מתאים לכל שלב בחיים הזוגיים. זוג לפני מיסוד יחסים החושש מהעתיד, זוגות צעירים שפתאום מגלים את אתגרי הנישואים, וכמובן זוגות וותיקים המגיעים לרענן ולחדש את הזוגיות שלהם. בכל אחד מהמצבים ייעוץ איכותי יאפשר לכם לפתח שיח כנה ופתוח, כך שגם בעת משברים תדעו כי לא כלו כל הקיצים, וכי יש לכם בסיס חזק ויציב לעבור את זה יחד.

   דילוג לתוכן