מעוניינים בייעוץ ראשוני?

אל תחכו, השאירו פרטים ואחזור בהקדם:
  הדרכת הורים

  הדרכת הורים המלצות

  התחום של הדרכה הורית הוא אחד מהמבוקשים ביותר בעולם הטיפול. אתגרי ההורות מציפים אותנו מהיום שנולדים הילדים ולאורך כל חיינו וחשוב לקבל כלים על-מנת להתמודד עמם בצורה מיטבית. שושי הרשקו היא מדריכת הורים מקצועית, שמציעה למטופליה הדרכת הורים הנותנת מענה למגוון בעיות הקשורות להורות. הרשקו מטפלת בהורים לילדים בכל הגילים והיא מביאה עמה שיטות טיפול שהוכחו כיעילות וראיית עולם הוליסטית וסבלנית. כל זה מאפשר להורים לאמץ נקודות מבט חדשות ולהבין סיטואציות מנעליהם של הילדים, במטרה לשפר את התקשורת במשפחה, לשקם את הסמכות ההורית ועוד.

  אל תמשיכו לחיות בסיר לחץ – קבלו הדרכה הורית בהקדם

  אם אתם מרגישים שהגעתם לקצה גבול היכולת שלכם, אם אתם חשים שהמצב בבית קשה ורק הולך ומתדרדר ואם אתם חושבים שנגמרו לכם הכלים להתמודדות בריאה עם אתגרי ההורות, זה בהחלט הזמן לפנות לשירות של הדרכה הורית. הדרכת הורים אצל שושי הרשקו, מדריכת הורים מוסמכת, תסייע לכם לעשות סדר בדברים ולקבל כלים חדשים להתמודדות עם הילדים ועם סיטואציות שונות בחיי המשפחה. במקום לוותר ולהשלים עם המצב, החליטו שזה הזמן לשינוי ועשו את הצעד הראשון בדרך להיות שוב משפחה מאושרת בבית שנעים לחיות בו.

  הדרכה הורית

  הורים, האם חשבתם פעם ללכת למפגשי הדרכה הורית? הרי ברור לנו שגם ההורים הטובים ביותר בעולם לא נולדו כאלה. הורות זה משהו שנרכש בהרבה יזע ודמעות. להיות הורה זה לא כל כך פשוט, במיוחד לאור העידן החדש שמערים עלינו המבוגרים, אתגרים לא פשוטים איתם נפגשים הילדים בבית ובחוץ – נורמות חדשות, אופנות מתחלפות, המון סטרס ושינויים חברתיים ואישיים, שמתרחשים בעולמם של הקטנים. עם כל הבלבול והבלגאן שנוצר, אתם צריכים לקבל פרופורציות וסדר. בעזרת ההכוונה של שושי הרשקו, היועצת הזוגית וההורית שלכם, הכל יכול להיות הרבה יותר פשוט.

  מה זה הדרכת הורים

  אם אתם עומדים בפני הקמת משפחה או שכבר אתם בתוך זה, ומחפשים דרכים איך לשפר את הגישה שלכם כלפי עצמכם כהורים וכלפי הילדים שלכם, פנו אל שושי הרשקו, יועצת ומדריכת זוגות והורים בחינוך ילדיהם. לשושי ניסיון רב ועשיר מאין כמותו, והיא סייעה לאלפי הורים למצוא את הדרך הייחודית שלהם בחינוך הילדים.

  הדרכת הורים בבית

  אם אתם מתעניינים בנושא של הדרכת הורים, כדי לכם להכיר את השירות של הדרכה הורית בבית. הדרכה מהסוג הזה לא נערכת בקליניקה בלבד, אלא נכנסת לעומק המרחב המשפחתי ומנתחת את המתרחש בו בזמן אמת. שושי הרשקו היא אחת ממדריכות ההורים הבכירות בישראל והיא עוסקת בין השאר בהדרכה של הורים בבתיהם. הדרכה מהסוג הזה יכולה לעזור למטפל להבין את המורכבות של הסיטואציות שאתם נתקלים בהן כהורים ולתת לכם מגוון כלים להתמודדות בריאה. לכן, אם אתם זקוקים לייעוץ מקצועי, רצוי לשקול לחיוב להכניס את מדריכת ההורים אליכם הביתה.

  הדרכות הורים

  לא מעט הורים בוחרים להשתמש בשירות של הדרכות הורים. הדרכות מהסוג הזה מסייעות להם לדייק את ההתנהגויות שלהם ובכך גם את של הילדים. הדרכה הורית מיועדת להורים לילדים בכל הגילים והיא נותנת מענה גם לבעיות ואתגרים נפוצים יחסית וגם לכאלו הייחודיים למשפחה הספציפית שפנתה לטיפול. בקליניקה של שושי הרשקו – מדריכת הורים מוסמכת – ניתן לקבל הדרכת הורים מקצועית. הדרכות אלו מעניקות להורים מגוון כלים להתמודדות ומשפרות את מערכת היחסים עם הילדים ואף במשפחה כולה.

  הדרכה הורית בזום

  אין הורה שלא חולם על משפחה מחויכת ומאושרת בבית שנעים לחיות בו. אבל חשוב שתדעו שהחלום הזה הוא לא מופרך בכלל, גם אם כרגע המצב נראה לכם קשה ומדכדך. בקליניקה של שושי הרשקו תוכלו ליהנות משירות של הדרכת הורים פרטנית באווירה סבלנית, קשובה ולא שיפוטית. תקבלו כלים שיסייעו לכם לשפר את מערכת היחסים עם הילדים ואת התקשורת בתוך המשפחה, כמו גם מענה לבעיות הייחודיות לכם. אל תמתינו עד שהמצב יחריף, פנו לקבלת ייעוץ ובסופו של דבר גם הילדים יודו לכם על כך.

  להדרכה ולייעוץ הנכון ביותר לכם

  השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

   להדרכה ולייעוץ הנכון ביותר לכם

   השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

    שאלות נפוצות - אתם שואלים אני עונה

    יועצת הורים וזוגיות

    אנחנו פשוט רבים על כל דבר, שני עולמות שונים שפשוט לא מתחברים. רציתי שנלך לייעוץ זוגי בצפון והוא לא מאמין בטיפול. אני לא יודעת מה לעשות, אולי עדיף כבר לפרק?
    כשאנו לא מרגישים טוב אנחנו הולכים להיבדק אצל הרופא או כשיש לנו דילמות פיננסיות אנחנו מתייעצים עם בנקאי.
    מסיים יום עבודה עמוס ומחכה להגיע הביתה. עד שסוף סוף אני מגיע, אני נכנס הביתה ומצטער שנכנסתי. כל המטבח מלוכלך, הסירים על השיש, הכלים בכיור והיא פשוט יושבת בסלון רואה טלוויזיה עם הילדים. חשוב לי לאכול ארוחת ערב במטבח מסודר ונקי ונדמה לי שלא אכפת לה בכלל ממה שחשוב לי או שהיא פשוט משאירה הכל לי. זה מוציא אותי מדעתי! מה עליי לעשות?
    מכאן הדרך קצרה. ריבים, צעקות, מילים לא יפות ובקיצור מהומת אלוהים שלא נזכור איך התחילה. מהומה שנמשכת ימים ואף שבועות. כל צד עם האגו שלו לפניו ולא מוכן לשמוע שום דבר אחר. אנרגיית החיים בבית משתנה- קמים בבוקר כעוסים, חוזרים כעוסים והילדים סופגים את הכל. האם זה מה שחלמנו עליו כשהקמנו בית משותף? איך חוזרים אחורה ממילים שחותכות קדימה?
    "הבת שלי בת 3 והיום אמרה שהיא כבר ילדה גדולה ולא צריכה מוצץ. כבר שמחנו ובאמת ערכנו טקס פרידה. הכל היה טוב ויפה עד שהגיע הזמן לישון. צרחות אימים ותחנונים שהמוצץ יחזור. מה עליי לעשות עכשיו, לתת או לא?"

    גמילה ממוצץ היא תהליך מורכב עבור הילד אך עוד יותר עבור הוריו. כיצד אנו מגיבים לכך? האם להיכנע לקושי של הילד או לא?

    הבכי של הילד אוטומטית מכניס אותנו ללחץ לספק לו באופן מידי את מה שיקל עליו, אך האם זה מה שהוא באמת צריך?

    אם הילד מראה סימנים שהוא לא בשל לתהליך או כי אתם מרגישים שאינכם פנויים אליו - אל תתחילו אותו. ומרגע שהתחלתם, לא להסתובב לאחור.

    יש חשיבות רבה לאופן שבו ההורים מתפקדים בתהליך הגמילה והצלחתו תלויה בהם אפילו במידה רבה יותר מאשר שהוא תלוי בילד.

    בהדרכת הורים לגיל הרך אנו נבין כיצד לעזור לילד להכיל את התהליך, להבין את הקושי ולעודד אותו בגאווה על היכולת שלו לצלוח את התהליך. כל ילד כמובן יגיב אחרת ולכן בהדרכת הורים לגיל הרך אנו נבין את צרכיו של הילד ומשם נוכל לבנות תוכנית המתאימה לו.

    כפי שאתם מתמודדים עם התהליך- כך הילד יראה וידע כיצד להתמודד בצורה הטובה ביותר.

    הסרטונים שלי

    לכל הסרטונים

    מידע נוסף בנושא

    היתרונות של הדרכה הורית

    בעידן בו יש אינספור קורסים, סדנאות והדרכות קבוצתיות, יש לציין כי להדרכת הורים פרטנית יש כמה יתרונות משמעותיים שאין בשום אמצעי אחר:

    1. הכוונה בהתאמה אישית. הבעיה של הקורסים והסדנאות הקבוצתיות, היא שהם פונים למכנה המשותף הרחב ביותר ומנסים לקלוע (לעיתים בהצלחה), לבעיות נפוצות איתן מתמודדים הורים לילדים ומתבגרים. אולם הדרכה הורית פרטנית, נעשית בתפירה אישית לצרכי ההורים והילדים, אורח החיים בבית ובקהילה ונותנת מענה מקיף ומדויק לאתגרים הייחודיים של המשפחה המטופלת.
    2. פניה לאיש מקצוע היא אינה סממן לחולשה, כישלון או ייאוש. נהפוך הוא. פניה להדרכה הורים מקצועית היא סימן למודעות עצמית גבוהה ורצון עז לפתור את הבעיות והאתגרים ולהעלות את איכות החיים בבית. מהבחינה הזו, מפגשים פרטניים יכולים לסייע יותר ממפגשים קבוצתיים או סדנאות הנותנות מענה כללי בלבד.

    הדרכת הורים פרטנית

    הורים רבים יכולים להעיד כי שירות של הדרכת הורים פרטנית הוא מה שהציל את מערכת היחסים שלהם עם הילדים. שושי הרשקו היא מדריכת הורים מוסמכת המעניקה ייעוץ, הכוונה והדרכות הורים בהן מקבלים ההורים כלים להתמודדות עם הדינאמיקה במשפחה וההתנהגויות של הילדים. הורים שפונים לייעוץ מגלים כי יש מענה ופתרונות לאתגרים איתם הם מתמודדים. כמו כן, הורים שפונים להדרכה מוקדם, מאתרים את הבעיה ומטפלים בה, זוכים לקבל את איכות החיים שלהם בחזרה. לעומת זאת, הורים שלא פונים להדרכה הורית, סובלים מקשיים ואתגרים בבית ואלו לפעמים נסחבים עמם ועם הילדים למשך כל החיים.

    היתרונות של הדרכת הורים פרטנית

    כיום בעידן הדיגיטלי, קל למצוא מידע נגיש כמעט על כל נושא ובוודאי שבנושאי הורות. אולם השפע הזו יכול מעט לתעתע, משום שמי שפונה לפתרונות כמו וובינרים או סדנאות הורים, עלול לגלות כי הם מתייחסים לבעיות שנחשבות לנפוצות, אך לאו דווקא קשורות למציאות חייו ואורח החיים המשפחתי אצלו בבית. כאן נכנסת לתמונה הדרכה פרטנית, שהיא בעצם ייעוץ בהתאמה אישית. הדרכות הורים פרטניות מתבצעות בהתאמה מוחלטת לצרכי ההורים והילד. הן לא מנסות לקלוע לתוך מכנה משותף רחב, אלא מתייחסות לקשיים הספציפיים כפי שעולה מתיאור החיים בבית. זו הסיבה שהדרכות פרטניות נותנות להורים ערך רב ומשמעותי וזו גם הסיבה שהן הרבה פעמים עדיפות על-פני ייעוץ במסגרות אחרות כמו הדרכות קבוצתיות, ימי עיון או הרצאות.

    למי נועדו הדרכות הורים?

    • הורים לילדים בגיל הרך, הנדרשים לסיוע בהתמודדות עם קשיי גמילה, קשיי היפרדות מההורים או מחפץ מעבר, חרדות נטישה, קשיי הירדמות ושינה לא איכותית, התקפי זעם, תגובות חריפות לסיטואציות נורמטיביות ועוד.
    • הורים לילדים בכל הגילים החשים שהם זקוקים ליד מכוונת בהצבת גבולות ושיקום הסמכות ההורית, שיפור התקשורת עם הילדים ושיפור יחסים בין אחים ותאומים.
    • הורים למתבגרים יכולים לקבל הדרכות הורים המותאמות לגיל הזה על שלל אתגריו, כולל מרדנות, חוסר תקשורת, חוסר מוטיבציה, תחושות בלבול ודכדוך ועוד.
    • הורים בתהליכי פרידה או גירושין המעוניינים לבצע את התהליך עם מינימום פגיעה בילדים.
    • הורים לילדים בעלי צרכים מיוחדים, הפרעות קשב וריכוז והיפראקטיביות או הפרעות בעיבוד חושי ורגשי, ילדים שסבלו מבריונות וחרם וילדים בעלי קשיים חברתיים.

    פנו להדרכת הורים און ליין והגשימו את החלום שלכם

    אין הורה שלא חלם על משפחה מחויכת וילדים מאושרים שממלאים את הבית באור ושמחה. לכן, אין גם הורה שלא סובל ממועקה קשה כאשר המציאות מתגלה כרחוקה מאוד מהחלום הזה. הדרכות הורים אצל שושי הרשקו יכולות לסייע גם לכם להגשים את החלום של משפחה מאושרת. בהדרכה תקבלו את כל הכלים שיסייעו לכם להתמודד עם סיטואציות מגוונות הקשורות להורות וכל זה בהתאמה אישית לצרכים הספציפיים שלכם ושל הילדים ושל דרך החיים אצלכם בבית ובקהילה. כשפונים בזמן להדרכת הורים יש יותר סיכוי לפתור בעיות שאם לא מתייחסים אליהן עלולות ללוות אתכם במשך חיים שלמים. לכן אל תהססו ופנו לקליניקה של שושי הרשקו להדרכה מקצועית שתעשה לכם סדר.

    הדרכת הורים בבית – למה זה טוב?

    ההדרכה מסייעת בכמה מישורים:

    • היא מאפשרת למטפלת לחוות את הקשיים שאתם מתארים, באופן חי. רוב מדריכי ההורים מסתפקים בפגישות עם ההורים בלבד, או פגישות מעטות עם הילדים. הם מסתמכים על הדיווח של ההורים עצמם, שגם אם הוא לא חוטא למציאות, הוא נגוע בראיית עולם סובייקטיבית ואף עלול להשמיט חלקים קריטיים. תצפית חיה מאפשרת למטפלת לבחון את הדברים באובייקטיביות וכך לדייק את הפתרונות שהיא מציעה לכם.
    • תצפית חיה מאפשרת לראות בזמן אמת ובמקביל, גם את נקודת המבט שלכם ההורים וגם את של הילדים. השילוב הזה מאפשר למטפלת להבין את התמונה הגדולה ולשקף לאחר מכן להורים את צרכי הילד וכיצד לשלב אותם עם סגנון ההורות שלכם.

    יש לציין כי הדרכת הורים בבית כוללת גם שיחות לפני ואחרי התצפית.

    פנו להדרכת הורים און ליין שתדייק אתכם

    כשאנשים הופכים להורים, האופי שלהם והדרך בה הם תופסים את עצמם, את אחרים ואת העולם שסביבם, משפיעים באופן ישיר על דרכי ההתמודדות שלהם עם ההורות והמצבים השונים שהיא מזמנת. יחד עם זאת, לא מעט הורים מוצאים את עצמם עומדים בפני אתגרים שקשה להם להתמודד איתם. אם אתם מחפשים מדריכת הורים מקצועית הנותנת שירות של הדרכה הורית בבית, פנו לקליניקה של שושי הרשקו. תצפית חיה של הרשקו על הנעשה בביתכם תוכל למקד אתכם נקודתית ולטווח ארוך ולשפר את איכות החיים שלכם ושל הילדים.

    למה זה חשוב ללכת אל הדרכה הורית?

    • הורות מטבענו – אנו בני האדם, בשונה מבעלי החיים, חייבים ללמוד על בשרנו יום יום את המציאות החדשה המשתנה לנו מול העיניים. אצל בעלי החיים, ההולדה והחינוך מאוד פשוטים ובאים להם בטבעיות, כאילו טבוע בDNA שלהם. אצלנו בני האדם אנו חייבים לחנך את עצמנו ואת ילדינו בצורה יסודית שתגרום לפריחה ושגשוג עולמם האישי והחברתי.
    • שינויים אצל הילד – איזה מהר הם גדלים לנו מול העיניים. אנחנו לא מספיקים למצמץ והנה כבר עברה לה שנה. ככל שנה בחייו של הילד המתפתח היא חשובה וקריטית מאין כמותה. באמצעות הדרכת הורים אנו נלמד איך להוציא את המיטב מהילד ומאתנו, באופן שהוא יממש את הפוטנציאל הגלום בו.
    • סדר יום – כל הורה חווה את זה בצורה דומה, סדר יום לקראת הערב, קטסטרופה. רעש, צעקות, בכי, מקלחות, ארוחות ערב, הלבשה ושינה. אנו רוצים מצד אחד להעניק לילד כמה שיותר חופש, סמכות ואחריות כאשר הוא מגיע לשלב הזה, ומצד שני להציב לו גבולות וסדר איך מתנהגים בבית. דרך הדרכה הורית נלמד כיצד לשלב בין השניים באופן שאחד לא יפגע בתהליך השני.